Domácí pomocníci, kteří vyženou mravence z domu. Pomůže trocha skořice nebo jar na nádobí

Mravenci v bytě nepatří mezi oblíbené návštěvníky. Naštěstí existují způsoby, jak se jich zbavit. A to dokonce bez použití zbytečné chemie.

Přírodní hnojivo pro pokojové rostliny: Po lžíci skořice se bude dařit každé rostlině i Zdroj fotografie: Alabama Extension / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Mravenci jsou velice zajímavý a užitečný hmyz, ale rozhodně ne v domě či bytě. S nadcházejícím jarem hrozí, že se ve snaze najít potravu usadí i u vás doma. Podaří-li se jim to, dokážou zaplavit parapety, podlahy, kuchyňské linky i spíže. Nemusíte se ale hned uchylovat k použití chemických přípravků plných škodlivých látek, abyste se nezvaných hostů zbavili. Proti mravencům můžete vyrazit i přírodními prostředky. Ty hledejte u sebe v kuchyni nebo ve spíži.

Zakažte mravencům vstup do domu

Jakmile se mravenci dostanou do domu, může být poměrně obtížné se jich zbavit. Nejúčinnějším řešením je proto prevence. Víte-li, kterými dveřmi k vám loni mravenci začali proudit, zkuste před nimi na zemi nakreslit čáru křídou. Hmyz nesnáší uhličitan vápenatý, který obsahuje. Kromě křídy mravenci nemají rádi ani ocet, který je navíc efektivním čističem. K úklidu pracovních ploch jednoduše používejte směs vody a bílého octu. Nezapomínejte také pečlivě zavírat všechny dózy s potravinami, které by mravence mohly přilákat.

Mravenci nenávidí vůni skořice

Většina druhů hmyzu nesnáší vůni koření. Využijte toho! Na mravence bude platit kurkuma, chilli, paprika a především skořice. Koření můžete jednoduše nasypat tam, kde se mravenci vyskytují. Řešením je i skořicový esenciální olej. Na inkriminovaná místa naneste vonný olej například tyčinkami do uší nebo tam umístěte olejem pokapané vatové tamponky. Smícháte-li dvě lžičky skořice a pár kousků hřebíčku v půl litru vody, získáte tím účinný přírodní postřik.

Mravenci na jídelním stole iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyrukujte proti mravencům domácími postřiky

Způsobů, jak vyrobit domácí postřik proti mravencům, je hned několik. Rozpusťte ve vodě pár kapek tekutého mýdla a přilijte několik kapek esenciálního oleje – hřebíčkového, levandulového nebo kafrového. Nic nezkazíte, přidáte-li pár lístků máty nebo bobkového listu. O něco silnější bude stejně vyrobený roztok z vody a mycího prostředku na nádobí. Oba postřiky navíc můžete použít i v zahradě proti mšicím a jiným škůdcům na rostlinách.

Jak na domácí postřiky proti škůdcům – levně a bez zbytečné chemie

Jak bojujete proti mravencům v bytě?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články