Účinný ničitel mravenců: Lžička cukru s kyselinou boritou a je po nich

Proti mravencům použijte roztok z cukru, vody a kyseliny borité. Vyrobíte ho jednoduše a rychle doma a mravenci se u vás už neukážou.  

Konec mravenců v domě, opravdu spolehlivě je vyžene skořice s pepřem i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Mravenci jsou problém, kteří řeší mnoho zahradníků, a přitom většinou stačí naslouchat jen roky ověřeným radám a tipům, pomocí kterých se mravenců ze své zahrady každý opravdu snadno zbaví. Stačí jen trochu vytrvalosti a trpělivosti a z vaší zahrady se rázem stane postrach všech mravenců v okolí.  

Mravenci milují cukr a drobky od snídaně 

Mravenci v zásadě neškodí, ale pro obyvatele domácnosti je jejich přítomnost v zahradě nepříjemná a nechtěná. Vyskytují se zejména ve vlhkých prostorách a také tam, kde je dostatek potravy. Milují cukr a také drobky z jídla. Proto dávejte při snídani na zahradě pozor a pečlivě veškeré zbytky poklízejte.  

Mravenec nejenže umí kousnout, ale dokážou také poničit kořeny, stonky i plody rostlin. Jejich přítomnost je proto přinejmenším odpudivá a zahradník se jich snaží většinou co nejrychleji zbavit. Využít k tomu může samozřejmě komerčně dostupné chemické prostředky. Ovšem s použitím chemie v zahradě to není tak jednoduché.  

Při použití chemie na zahradě byste měli vždy dávat pozor na možné účinky na ostatní rostliny a také živočichy. Chemické postřiky a roztoky mohou mít pro ně i fatální následky. Proto je vždy lepší sáhnout po osvědčených přírodních receptech, jejichž účinnost je léty prověřená, a pro všechny v okolí navíc bezpečná.  

iZdroj fotografie: Pexels

Vyrobte si domácí přípravek k hubení mravenců 

K vyhubení mravenců z domu použijte roztok, který se připraví jednoduše smícháním 8 až 100 g másla, 1 l vody spolu s 4 g cukru a 20 a 25 g borové kyseliny. Smícháním těchto suroviny vytvoříte roztok, kterým nastříkáte místo, kde se mravenci srocují, a máte vyhráno. Mravenci se vaší zahradě budou obloukem vyhýbat.  

Pomocí tohoto roztoku se mravenců jednou pro vždy zbavíte, a to dokonce bez použití drahých chemických prostředků, se kterými hrozí nebezpečí poničení vaší zahrady. Určitě je vždy lepší dát přednost přírodním prostředkům a zahradu a živočichy v ní žijící tak před neblahými vlivy chemických látek ochránit.

Jak se zbavujete mravenců vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články