Manžel proměnil rozpadlý zahradní domek na skutečnou oázu klidu a pohody pro děti. Počkejte, až uvidíte vnitřek

                   

I malý zahradní domek může nabídnout spoustu místa k odpočinku, aniž bychom se v něm cítili stísněně. Něco takového si říkali i Emily a Sloane Southardovi, když se na zahradě rozhodli vytvořit přívětivé místo pro odpočinek svých dětí. Už od začátku věděli, že nechtějí jen obyčejný zahradní domek, ale něco mnohem víc. Museli se však potýkat s mnoha překážkami i s ne úplně ideálně rozvrženým terénem.

iZdroj fotografie: Se souhlasem David Hillegas

Sázka na pastelové barvy

I když celá stavba vypadá na první pohled jen jako obyčejná kůlnička, ten bližší (zejména na velká okna) vás nenechá na pochybách. Tady opravdu pracovala představivost a chuť dělat věci jinak. Například interiér se halí do jemných pastelových barev, které ho opticky zvětšují. Prostor tak nepůsobí stísněně a trávit v něm volný čas je opravdu radost. Ale to nejsou jediné přednosti, které může svým obyvatelům nabídnout.

Využit je doslova každý kout. Například i na úzkém pruhu stěny mezi okny se najde místo pro zajímavě řešené poličky a další úložné prostory. Vše je vzdušné a přívětivé na pohled. Velká okna pak pouští dovnitř dostatek slunečního světla, což je rozhodně také obrovské plus. Denní světlo má totiž vliv na naši náladu i psychickou pohodu. A kde jinde bychom si ho měli užívat více, než právě na zahradě?

Konstrukci domku drží vzrostlé stromy

Na počátku byl nápad na obyčejnou dětskou skrýš v korunách stromů. Ale Emily a Sloane Southardovi velmi brzy zjistili, že to jim ke spokojenosti stačit nebude. Základy na stromě se však rozhodli ponechat, proto se dnes do domu chodí přes nápaditě vyvedené schody. Vnitřní plocha domu je menší než 10 metrů čtverečních, to mu však na praktičnosti nijak neubírá.

Nechybí ani množství světlých textilií, které dodávají celému prostoru maximální útulnost. Povšimnout si lze i mnoha dekorativních detailů, například ruční malby na některých stěnách (jejich autorkou je přímo Emily). Pozadí pro své obrázky nechala bílé, takže nádherně odrážejí sluneční paprsky, a tím opět prostor opticky zvětšují. Jde o další drobnost, která však tvoří velmi důležitou součást koncepčně harmonického celku.

Nechybí ani miniaturní nábytek

Je jasné, že obyčejnými předměty z hobbymarketů by takový domek zařídit nešel. Místo toho v něm najdete množství miniatur běžně užívaných postelí, křesel nebo třeba stolů. Ale nebojte se, pohodlnost je vždy na prvním místě. A nechybí kupříkladu ani zrcadla, dodávající celému prostoru dynamiku a další rozměr. Zkrátka a dobře v takovém zahradním domku musí být opravdu radost trávit volný čas.

Emily a Sloane Southardovi vytvořili svým dětem na zahradě skutečnou oázu klidu a pohody. Podívejte se, jak to v jejich zahradním domku vypadá
Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články