Sezóna kun je tady. Víme, jak se jich elegantně zbavit během rekordně krátkého času bez násilí

Některá zvířata lidé doma chovají zcela dobrovolně a s radostí. A pak jsou tu taková, která si cestu k nám najdou k naší nelibosti sama.

Zdroj fotografie: Pixabay

Mezi zvířata, která jistě nikdo nemá rád ve svém domě nebo v okolí své zahrady, patří kuna. Za poměrně krátký časový úsek dokáže tohle roztomile vyhlížející zvířátko totiž nadělat velké materiální škody, které pak stojí nemalé peníze. Naštěstí existují skvělé tipy, jak se nezvaného hosta s nevinnou tváří elegantně a s grácií jednou pro vždy zbavit.

Ničí i kabely v autě

Ráno přijdete k vozu a nenastartujete. Otevřete kapotu a zjistíte, že máte rozkousané kabely. Na vině je zřejmě kuna skalní, která si u vás našla útočiště. Bohužel nedokáže jen to. Malý tvor s poměrně roztomilým kukučem dokáže za jedinou noc vyplenit celý kurník nebo zničit zateplení vašeho domu.

Zdroj fotografie: Pixabay

Navíc nepříjemně zapáchá, jelikož si svoje teritorium označuje svými výkaly. Další potíž je v tom, že pracuje zejména v noci, a není při tom tiše jako myška. Spíše naopak. Pokud se vám zabydlí na půdě, bude to vypadat, že vám ji obsadilo celé vojsko. Bojovat proti kuně není úplně jednoduché, protože jde o poměrně inteligentního živočicha.

Jednou z možností, jak kunu přelstít, je pořídit past, která připomíná klecovou přepravku na zvířata. Do ní dáte návnadu a budete čekat. Ulovenou kunu pak můžete vypustit do přírody. Je třeba dbát na to, aby to bylo daleko od vašeho bydlení. Důležité je se návnady nedotýkat rukama. Ideální je však zabezpečit dům tak, aby se do něj kuna vůbec nedostala.

Zdroj fotografie: Pixabay

Pomáhají také parfémy

Veškeré díry, kudy by mohla prolézt, je tedy vhodné utěsnit. Funguje plechový materiál nebo beton. Na kunu vyzrajete také tím, že prostor vystříkáte silným parfémem. Podobně funguje také naftalen. Tyto pachy ji od návštěvy zaručeně odradí. Podobně prý fungují také psí chlupy nebo lidské vlasy. Kuna z vašeho obydlí odejde také v případě, že uslyší nepříjemné zvuky.

Zdroj fotografie: Pixabay

V obchodě si můžete pořídit speciální plašiče. Když je kuna uslyší, raději se vzdá sama a půjde o dům dál. Skvěle také fungují psí domácí mazlíčci. Pes na zahradě totiž na kunu působí jako sok. Jestliže kuna půjde okolo, pobyt na vašem pozemku si jistě rychle rozmyslí, když zavětří vašeho psího přítele.

Jedno zvláštní řešení

Existuje ještě jedno velice zvláštní řešení. Chcete si být jistí, že se k vám opravdu žádná nezvaná kuna nikdy nenastěhuje? Pořiďte si kunu. Zní to zcela zvláštně, ale je to tak. Kuna je zvíře, které se dá ochočit a může tak být mazlíčkem stejně jako pes nebo křeček. Ochočená kuna pochopitelně nedělá v domě žádné neplechy a přitom zajistí, že se k vám žádná divoká kuna nepodívá. Jde totiž o velmi teritoriální zvířata. Tam, kde je obsazeno, se proto další nepohrnou.

Znáte nějaké další řešení, jak se zbavit kuny nebo jste se zatím s touto pohromou nemuseli potýkat?

Podívejte se na jednoduchý návod, který vám pomůže zbavit se tohoto nevítaného návštěvníka