Nejrychlejší technika: Každý dárek zabalíte za 15 sekund

Nad balením dárků se nemusíte trápit dlouhé minuty. Šikovná japonská technika vám s trochou praxe umožní je zabalit opravdu bleskově.

Žena s vánočním dárkem i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

S blížícím se obdobím dovolených začíná shon kolem balení dárků na poslední chvíli. Mnozí se ocitají uprostřed šílenství svátečních příprav a snaží se krásně zabalit dárky pro své blízké. Objevil se však revoluční koncept, který slibuje možnost zabalit každý dárek za pouhých 15 sekund. Stačí se jen inspirovat šikovnou japonskou technikou.

Zabalení dárku za 15 vteřin

Jakmile pochopíte geniálně jednoduchý princip této metody, už nikdy nebudete dárky balit jinak. V některých případech však budete mít trochu větší spotřebu balicího papíru, tak s tím počítejte a nakupte si ho do zásoby raději více. A jak postupovat?

  • Položte dárek na střed papíru.
  • Poté jednoduše přehněte rohy papíru k dárku a slepte je lepicí páskou.
  • Pokud vám nějaký balicí papír, rychle ho odstřihněte nebo přeložte a znovu přilepte, aby se vše drželo pohromadě.
  • Doplňte ozdoby (volitelně): Pokud máte ozdoby nebo stuhy, můžete je v této fázi také přidat.

Vánoční dárky na poslední chvíli: Vaječným koňakem nebo kosmetikou z domácí výroby se nedá nic zkazit

Nápady na zajímavé balení dárků

Letos je v módě podle webu TN především upcyklace, která vybízí k používání věcí, které jsou v domácnosti běžně dostupné (není tedy třeba se uchylovat k nákupu balicího papíru určeného doslova na jedno použití). Možné je například opětovné využití starých novin nebo časopisů. „Já jeden rok vytrhala mapy ze starých atlasů a slepila je do velkého archu – ten jsem potom použila jako balicí papír. Vypadalo to skvěle, a navíc jsem tak využila knihy, které se už na nic jiného prostě nehodily,“ píše Radka N. z Telče.

Pokud před Štědrým dnem opravdu nestíháte, měli byste se podívat na to, které věci si můžete usnadnit – půjde to třeba s balením dárků. iZdroj fotografie: Depositphotos
Pokud před Štědrým dnem opravdu nestíháte, měli byste se podívat na to, které věci si můžete usnadnit – půjde to třeba s balením dárků

Balení s odkazem na minulé doby

Web iDnes zase poukazuje na oblibu balení dárků ve vintage stylu. Sází na půvab nebělených papírů, zajímavých tkaniček nebo stuh a použití oboustranné lepicí pásky. Ta totiž zabraňuje zmačkání a zkrabatění papíru – což by při použití tradičního lepidla mohlo být opravdu velký problémem. Přírodní materiály, jako je krajka a provázek, vdechují dárkům nostalgickou auru připomínající doby minulé. Na balení dárků lze použít i pečicí papír a dekorovat je saténovými růžičkami, s obojím už Chalupáři-Zahrádkáři v minulosti poradili.

Nápady na extra rychlé a efektivní balení dárků

Jak překvapení pod stromeček pro své blízké balíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články