Uvíznuté kapří kosti v krku během štědrovečerní večeře? Takhle se jich během mžiku a bezbolestně zbavíte

                   

Zanedlouho nastane Štědrý večer, který pro mnoho z nás chystá záludnost v podobě kapřích kostí. Ty totiž během konzumace této tučné ryby velmi rády zůstávají zapíchlé v krku, a mohou nám tak způsobit nepříjemnosti v podobě ucpání dýchacích a trávicích cest či jejich silného krvácení. Nemusíte se ale bát, ve většině případů si kůstky budete schopni vytáhnout sami. Vyzkoušejte tyto triky, které vám v tom zaručeně pomohou.

Chleba a brambory kost zachytí

Nejlepším způsobem, jak dostat kosti uvízlé v krku z těla ven, je pozření co největšího kousku hutného chleba. Tato potravina má totiž schopnost kostěné potížisty zachytit, dostat je skrz další části trávicího traktu a vyloučit ven. Stejně účinná je také uvařená brambora. Hlízu opatrně rozkousejte a pokuste se spolknout sousto o co největší velikosti.

iZdroj fotografie: Pixabay

Stejně efektivní jsou i cukrovinky

I když vás to možná překvapí, s kapřími kostmi vám pomohou také marshmallows. Co největší množství těchto pěnových bonbonů si nastrkejte do pusy, mírně je rozkousejte a polkněte. V krku vám pak nezůstane ani jeden kousíček kosti. Vyzkoušet dále můžete pozření několika lžic olivového oleje, který dokáže usnadnit polykání.

Vyhrajte nad nimi chemickou reakcí

Další alternativou odstranění rybích kostí z vašeho těla je narušení jejich struktury kyselinami. Účinně vám tedy pomůže, pokud si po štědrovečerní večeři dáte trochu kysaného zelí, které zapijete menším množstvím octa. Kyselé komponenty v nich obsažené tenčí kosti rozpustí a vy je pak snáze spolknete a strávíte.

iZdroj fotografie: Pixabay

Zkuste kůstky z krku vytáhnout

V případě, že vám ani jedna z výše zmíněných metod nepomohla, zkuste:

  1. se pořádně napít (vhodné je pro tento účel zvolit např. smoothie z ovoce či zeleniny nebo váš oblíbený džus),
  2. kost vykašlat,
  3. ji vytáhnout svými prsty, pokud je blízko jazyka (dejte jen pozor na to, abyste se zároveň nezbavili právě pozřené slavnostní večeře),
  4. vyhledat lékařskou pomoc na oddělení ORL (doktor vás kosti zbaví během několika vteřin).

Znáte i jiné metody odstranění kostí z krku? Pokud ano, jaké?

Chcete se problémům s kostmi vyhnout? Připravte si kapra, který je nebude obsahovat vůbec
Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články