Odstranění skvrn z prádla je hračka, stačí použít houbičku na nádobí

Pokud máte doma houbičku na nádobí, pak zároveň držíte v ruce jeden z nejsilnějších nástrojů na skvrny na oblečení – stačí ho jen správně použít.

Houbička na nádobí absorbuje vlhkost a pachy, což může pomoci udržet obsah lednice svěží a bez nepříjemných vůní i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Houbičky na nádobí a drátěnky jsou všestranné nástroje, které však lze využít nejenom v kuchyni, ale i při praní prádla, a to zejména v boji se skvrnami. Vybrat si můžete hned z několika možných způsobů – všechny však fungují skvěle.

Jak používat houbičky na prádlo

Používejte vždy pokud možné nové kousky, nemůže se vám tak stát, že byste si na oblečení přenesli nepříjemné nečistoty nebo bakterie. Co si s nimi počít?

  • Drhnutí skvrn: Mírně abrazivní povrch houbiček na nádobí je ideální pro jemné vydrhnutí skvrn z tkanin.
  • Odstraňování žmolků a vlasů: Drsná strana houbičky může být účinná také při odstraňování žmolků a vlasů z oděvů. Její struktura dokáže tyto nežádoucí prvky zachytit a odstranit.

Babičky drahé prostředky neznaly, i tak jejich prádlo zářilo čistotou: Jejich domácí odstraňovač skvrn si i dnes těžko hledá konkurenci

Použití houbičky v pračce

Vložte houbičku do pračky spolu s prádlem. Pokud je velká, rozřízněte ji na polovinu. Během hlavního pracího cyklu poté pomáhá prádlo rozrušit, čímž napomáhá odstraňovat nečistoty a skvrny. Před cyklem máchání ovšem pračku pozastavte a houbičky vyndejte, jinak by se voda nasáklá v jejich útrobách do bubnu stále vracela prádlo by bylo vymáchané špatně.

Zbytky pracích prostředků pak mohou i citlivých lidí způsobit třeba nepříjemné kontaktní alergie. Houbičky také podle webu iReceptář zachycují zvířecí chlupy, lidské vlasy a další vlákna, takže jsou pro domácnosti s domácími mazlíčky nezbytné.

Různé barvy houbiček na nádobí iZdroj fotografie: Depositphotos
Ne vždy musí být odstraňování odolných skvrn z oblečení tak náročné, jak se může na první pohled zdát. Pomoci může houbička

Jak a čím vyčistit čalounění

Jen samy o sobě však nestačí – textilie totiž není možné vyprat vždy, když je to třeba. Proto web iDnes doporučuje všem majitelům domácích mazlíčků pořízení válečků na žmolky. Ty si totiž skvěle poradí i s odstraňováním zvířecích chlupů z oblečení před nebo po jeho nošení. A sáhnout můžete i po speciálních kartáčích na textil. U nich si však dejte pozor na směr, protože v jednom směru chlupy zachycují a v druhém je uvolňují, což zjednodušuje čištění. A existují i další zajímavé možnosti, které byste neměli opomíjet.

  • Gumové kartáče: Tyto kartáče jsou při odstraňování zvířecích chlupů účinnější než tradiční kartáče. Lze je snadno čistit pod tekoucí vodou – právě proto je mám v oblibě já.
  • Lepicí páska: Pokud není nic z výše uvedených věcí po ruce, pomůže vám s odstraňováním chlupů i docela obyčejná lepicí páska.

A jak využít starou houbičku na nádobí poradili Chalupáři-Zahrádkáři v tomto článku. A pomůže vám i při údržbě pračky.

Používáte k úklidu správné houbičky a hadříky? Ověřte si to

Na jaké triky s houbičkami na nádobí nedáte dopustit vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články