Životnost pračky prodlouží houbička na nádobí: V zásobníku pohltí vlhko a zabrání vzniku plísní

Čištění pračky se může odehrát téměř bez vaší pomoci, stačí vsadit na šikovné postupy a triky, které nikdy nezklamou.

i Zdroj fotografie: Rakoon / Creativ Commons / CC BY-SA
                   

Vyčištění pračky přírodními produkty může být snadné a účinné. Pokud se je rozhodnete použít k čištění pračky, můžete být jisti, že nepoškodíte životní prostředí a že vaše prádlo bude hygienicky nezávadné a čisté. Jedním z takových prostředků je i ocet, jehož použití se vyplatí aplikovat společně s houbičkou na nádobí.

Proč vkládat do pračky houbičku

Celý trik je opravdu velmi jednoduchý. A proč si bere na paškál právě zásobník na prací prášek? Protože právě v těchto místech se drží poměrně vysoká vzdušná vlhkost, která dokáže iniciovat vznik a rozvoj plísní a dalších potenciálně škodlivých patogenů. A pokud se vám nechce zásobník neustále vyjímat, můžete si pomoci právě houbičkou.

Vložte ji do zásobníku a nalijte na ni ocet (počet houbiček volte podle počtu přihrádek), které máte. Vše nechte půl hodiny na místě, a poté dočistěte navlhčenou textilií. Veškeré stopy patogenů zmizí a stejně tak i jakékoli plísně, které se v pračce často tvoří kvůli chybě uživatele.

Pračka - špinavý zásobník iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak vyčistit pračku octem

Ovšem octem můžete vyčistit i vnitřek pračky. A jak na to? Ocet je skvělý přírodní prostředek k čištění pračky. Pomáhá odstraňovat zápachy, rozpouštět usazeniny a upravovat pH vody. Při čištění pračky postupujte následovně:

  • Nalijte do prázdné pračky 1 až 2 šálky octa.
  • Spusťte pračku v režimu s nejvyšší teplotou vody a nejdelší dobou praní.
  • Po dokončení cyklu otřete pračku suchým hadrem.

Jedlá soda také pomůže

Jedlá soda je další účinný přírodní prostředek k čištění pračky. Pomáhá odstraňovat skvrny, zápachy a usazeniny. Při jejím používání postupujte následovně: nalijte do prázdné pračky 1 až 2 šálky jedlé sody. Poté zapněte vyvářku a nechte cyklus dojet do konce. Po dokončení cyklu vytřete pračku suchým hadrem. S ještě efektivnějším čištěním vám pak pomohou domácí tablety do myčky.

Někteří lidé vkládají do zásobníku na prací prášek iZdroj fotografie: Depositphotos

Citronová šťáva koupelnu navíc provoní

Citronová šťáva je dalším účinným přírodním prostředkem k čištění pračky. Pomáhá odstraňovat především zápach a plísně.

  • Nalijte do prázdné pračky 1 až 2 šálky citronové šťávy.
  • Zapněte program s nejvyšší teplotou vody a nejdelší dobou praní.
  • Po dokončení cyklu otřete pračku suchým hadrem.

Peroxid vodíku vrátí pračku do kondice

Pokud máte dojem, že šťáva z citronu na zamýšlený účel nestačí, pak sáhněte po ještě účinnějším pomocníkovi. Peroxid vodíku totiž pomáhá odstraňovat skvrny a zápach nejenom na bílých textiliích, ale i přímo v pračce. Při jeho použití postupujte následovně:

  • Nalijte do prázdné pračky 1 až 2 šálky peroxidu vodíku.
  • Množství volte podle míry znečištění
  • Dále postupujte podobně jako při použití citronové šťávy.

Vzhledem k větší agresivitě tohoto prostředku se však po dokončení pracího cyklu doporučuje ještě celou pračku propláchnout vodou. A to jednoduše tak, že zapněte libovolný kratší program jenom tak bez prádla.

Jak se o svou pračku staráte vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články