Zajistěte si opravdu velkou úrodu paprik pomocí této výživné zálivky. Fermentovaná tráva rostliny nakopne k růstu a vy si budete moci vychutnat enormní sklizeň.
Papriky jsou nejen velmi chutnou zeleninou, ale obsahují také plno vitamínů a prospěšných látek. Abyste si v létě užili co největší sklizeň, musíte jim zajistit ty nejlepší podmínky. Toho mimo jiné docílíte tím, že jim dopřejete dostatečné množství potřebných živin a ochráníte je před škůdci a nemocemi. Jedině tak budete moci sklízet velké a chutné plody.
Vhodné podmínky pro pěstování paprik
Tyto rostliny ke svému růstu a správnému vývoji potřebují především stabilní teplotu a dostatek slunečního světla. Z těchto důvodů se jim tak dobře daří ve sklenících a na krytých místech. Klesající teploty v noci mohou jejich růst výrazně zpomalit nebo na nějaký čas zastavit. Půda v záhonu by měla být také plná živin a dobře propustná, aby docházelo k výměně vzduchu u kořenů i odtékání přebytečného množství vody.
Proč je důležité papriky hnojit
Vhodným hnojivem lze stimulovat tvorbu kořenového systému, zelených částí rostlin i jejich květů a následně plodů. Navíc tím podpoříte jejich imunitní systém a zlepšíte celkové zdraví. Budou tak mnohem odolnější vůči nemocem, napadení škůdci, houbovým chorobám, plísním i dalším stresovým faktorům, jako změna prostředí nebo počasí.
Kdy papriky hnojit
První aplikaci hnojící směsi byste měli provést 10 až 14 dní po přesazení sazenic do záhonu. Vhodná hnojiva zajistí rozvoj a růst kořenového systému, který bude v dalších dnech zajišťovat vstřebávání živin a jejich distribuci. Touto zálivkou především aktivujete půdní mikroflóru a zajistíte tak dobré podmínky pro vyvíjející se mladé kořeny.
Čím hnojit papriky
Jako první hnojivo pro přesazené sazenice využijte fermentovanou trávu. K výrobě této hnojící směsi stačí čerstvě posekanou trávu vložit do velkého pytle a jeho vršek proděravět. Takto nechte trávu na stinném a teplém místě fermentovat po dobu 3 až 5 dní. Následně hmotou naplňte kyblík do ⅓ a zalijte vodou.
Směs důkladně promíchejte a papriky zalijte. Doporučené dávkování je 700 ml na jednu rostlinu. Stejný postup znovu opakujte po 2 týdnech. V mezičase lze půdu v záhonech obohatit dřevěným popelem. Hrst popela nasypte okolo rostliny a přidejte trochu vody. Živiny se budou postupně uvolňovat do půdy a vyživovat vyvíjející se papriky.