Konec bojů s pavouky: Pomůže časté větrání, důležitý je i pravidelný úklid

Pavouci v zásadě lidem neškodí, ale jejich přítomnost v domácnosti je zkrátka nežádoucí. Zbavit se jich není tak těžké, jak by se mohlo zdát.  

i ZDroj fotografie: Xboxrocker84 / Magnus Hagdorn / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Někteří lidé chovají pavouky dokonce jako domácí zvířata a mazlíčky. Pokud však nepatříte mezi jejich milovníky, může být pro vás jejich přítomnost doma přinejmenším obtěžující. Zajímá vás, proč si vybrali zrovna vaši domácnost a u sousedů se ani neukážou? Existuje několik důvodů, proč se jim u vás tak líbí a také několik způsobů, jak se jich zbavit.

Pavouky má doma každý   

Pavouky má doma snad každý, i když málokdo se s tím chlubí. Pokud jejich množství překročí určitou hranici a už je to opravdu alarmující, měla by se jejich přítomnost začít urychleně řešit. Jedině tak se můžete vyhnout jejich přemnožení. I když v některých pohádkách se můžete dočíst, že pavouci přinášejí štěstí, mít jich doma celé hejno vám nejspíš na tváři úsměv nevykouzlí.   

V zásadě existují dva hlavní důvody, proč se pavouci zdržují na takových místech jako je koupelna, rohy bytu a také například sklep. Prvním důvodem jejich přítomnosti je většinou vlhkost, nečistoty a prach v domácnosti.

Jak vyhnat pavouky z domu iZdroj fotografie: Pexels

Pravidelný úklid je základ 

Nejlepším řešením takové situace je udělat si opravdu čas na pravidelný a důkladný úklid vaší domácnosti, nic neopomenout a pavouky tak ze svého domova doslova vymést. Také intenzivní větrání může pomoci. Nejen že budete mít doma čerstvý vzduch, ale zbavíte se také pavouků, kteří vyvětraným, a hlavně čistým prostorům už tolik neholdují.   

Pavouky láká i drobný hmyz

Druhý důvod přítomnosti pavouků u vás doma spočívá většinou v obyčejném koloběhu života. Jelikož se u vás doma pravděpodobně vyskytuje také drobný hmyz, kterým se pavouci rádi živí, tráví u vás většinou svého volného času. Jednoduše se u vás dobře nají, tak proč by se někam stěhovali. Mezi jejich potravu patří většinou pakomáři, mouchy a další hmyz. Také mušky smutnice, které se často shromažďují u vlhkých květináčů s rostlinou, jsou pro pavouky vyhledávanou pochoutkou.  

Pavouků se tak nejlépe a nejrychleji zbavíte až poté, co se zbavíte nečistoty, prachu, vlhkosti a obtěžujícího hmyzu u vás doma. Samozřejmě když doma najdete jednoho, či dva pavouky nic to neznamená. Nemusíte panikařit a rychle desinfikovat celou domácnost. Třeba to budou zrovna ti pavouci, které vám podle pohádek přinesou to pověstné štěstí.

Jak se vypořádáváte s pavouky vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články