Myši není třeba vyhánět drahými prostředky z obchodu. Stejně dobře vám pomohou i osvědčené domácí prostředky – například ocet.
Myši mají velmi vyvinutý čich, díky němuž dokážou najít nejrůznější skryté zdroje potravy, a proto jsou obzvláště citlivé na některé silné vůně, jak radí web Pasti. Není však třeba používat žádné „dryjáky,“ stejně dobře vám poslouží i ocet, jak jsme se v redakci přesvědčili.
Jak vypudit myši octem
Stačí nalít trochu octa do misky nebo jiné otevřené nádoby a položit ji do blízkosti míst, kde jsou uloženy potraviny nebo kde máte podezření na aktivitu myší. Silný zápach octa zamaskuje lákavé pachy uskladněných potravin, a tím ochrání vaše zásoby. Je však důležité ho pravidelně vyměňovat, protože jeho účinnost časem klesá – a to nejlépe každých několik dní.
Bylinné odpuzovače jako další možnost
Kromě octa lze k odhánění myší použít i některé aromatické byliny. To se hodí zvláště v případě, že ani vám není jeho aroma právě příjemné. V takovém případě sáhněte do silně vonících bylinkách – může to být například máta, meduňka nebo heřmánek. Ty všechny jsou myším bytostně nepříjemné, ovšem lidem obvykle nevadí.
Jak je použít? Je to snadné. Vytvořte si malé sáčky naplněné sušenými bylinkami a položte je na ta stejná místa, jako v předcházejícím případě. Obzvláště účinné jsou v uzavřených prostorách (třeba ve skříních nebo různých krabicích), jak píše web HomeBydlení.
Ultrazvukové odpuzovače lidem nevadí
Použít lze také nejrůznější ultrazvuková zařízení, která vydávají nepříjemné vysokofrekvenční zvuky, které jsou sice pro myši dráždivé, ale pro člověka a většinu domácích zvířat neslyšitelné. Jen nesmíte chovat jiné hlodavce – například křečky. Ti by se z nich nejspíš brzy zbláznili.
„Pro dosažení nejlepších výsledků umístěte ultrazvukové odpuzovače do otevřených prostor, kde se zvukové vlny mohou volně šířit, aniž by byly blokovány nábytkem,“ radí čtenářka Radka K. ze Znojma, které prý pomohly od myšího zamoření na chatě. Chalupáři-Zahrádkáři zase nedají dopustit na osvědčenou moučnou past.