Podlaha se bude jen lesknout, stačí do vody přidat lžíci soli

Zapomeňte na pracné a zdlouhavé mytí podlahy, na které navíc zůstávají šmouhy. Pomůže vám docela obyčejná sůl a trocha šikovnosti.

Proč přidávat do vody na mytí podlahy zubní pastu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Udržování čisté a zářivé podlahy nemusí být nákladná a složitá záležitost. Ve skutečnosti můžete dosáhnout pozoruhodných výsledků s těmi nejjednoduššími přísadami. Pokud chcete, aby se vaše podlahy leskly beze šmouh a bez utrácení za komerční čisticí, stačí vám voda a lžíce soli.

Efektivita čištění slanou vodou

Jak připravit a používat roztok slané vody na čištění? Pro začátek si připravte tyto ingredience:

  • Teplá nebo horká voda
  • 1 polévková lžíce kuchyňské soli
  • 1 polévková lžíce libovolného prostředku na mytí nádobí

Začněte naplněním kbelíku nebo mísy teplou nebo dokonce horkou vodou. Poté přidejte jednu polévkovou lžíci kuchyňské soli a jednu polévkovou lžíci vybraného prostředku na mytí nádobí. Důkladně tyto složky promíchejte, aby se sůl a mycí prostředek ve vodě zcela rozpustily. Když máte připravený roztok slané vody, můžete začít s čištěním podlah. Tato jednoduchá směs přináší opravdu působivé výsledky a zanechává podlahy beze skvrn, beze šmouh a se zářivým leskem. A na opravdu odolné šmouhy vám pomůže ocet.

Výhody přidání soli do vody na čištění podlah

Přidání soli do rutinního čištění podlah nabízí několik výhod:

  • Účinné čištění: Sůl pomáhá rozkládat a odstraňovat nečistoty, špínu a skvrny z povrchu podlahy, což usnadňuje čištění a nezanechává žádné zbytky.
  • Lesk beze šmouh: Čištění slanou vodou zabraňuje vzniku šmouh a šmouh na podlaze a zajišťuje tak dokonalý vzhled.
  • Cenově výhodné: Použití slané vody je cenově výhodnou alternativou k drahým komerčním čisticím prostředkům, což vám z dlouhodobého hlediska ušetří peníze.
  • Šetrné k životnímu prostředí: Tato přírodní metoda čištění omezuje používání čisticích prostředků na chemické bázi, takže je šetrná k životnímu prostředí.
Zelená rajčata zčervenají okamžitě, zajistí to obyčejná sůl iZdroj fotografie: NeoMeesje / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0
Aby vaše podlaha vypadala jako po zásahu profesionála, nemusíte sázet na drahé chemické prostředky – postačí sůl

Další domácí hacky na čištění podlah

I když je slaná voda univerzálním a účinným řešením čištění, existují i další domácí způsoby čištění, které stojí za to prozkoumat:

  • Ocet a voda: Pro univerzální čisticí prostředek na podlahy smíchejte tři šálky horké vody s 1/4 šálku bílého octa. Případně přidejte několik kapek esenciálního oleje pro příjemnou vůni nebo 1/4 šálku alkoholu, abyste zabránili vzniku šmouh.
  • Tablety do myčky nádobí: Rozpusťte tabletu do myčky nádobí v teplé vodě (používejte jen ty lisované, gelové se pro tento účel nehodí – podlaha po nich bývá lepkavá). Tato metoda je obzvláště účinná při odstraňování odolných skvrn.
Pokud chcete svou podlahu umývat opravdu po všech stránkách ekologicky, pak vsaďte na rychle hotový univerzální citrónový čistič

Jaké jsou vaše triky pro krásné a zářivě lesklé podlahy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články