Letitý problém každé pračky dokáže vyřešit obyčejná houbička na nádobí. Stačí ji vložit do zásobníku

Čištění pračky je nezbytné. Dokáže totiž zabránit tvorbě nečistot a plísní v bubnu, ale také v zásobníku na prací prostředek.

i Zdroj fotografie: Freepik / abcMedia.cz
                   

Tvorba plísní v pračce je značným problémem, ovšem náprava tohoto problému je opravdu velmi snadná. Najdete ji totiž ve vaší kuchyňské skříni. Ten vás dokáže zbavit všech pachů a plísní v přihrádce na prací prostředek. Jejich odstranění je velmi důležité, protože mohou poškodit nejen vaši pračku, ale i vaše prádlo.

Jak se zbavit plísní v pračce

Hlavní příčinou vzniku plísní v bubnu pračky nebo v zásobníku na prací prášek je vlhkost. A jak se proti tomu bránit? Když vysušíte zásuvku na prací prostředek po každém použití, můžete se tomuto problému spolehlivě vyhnout. Pokud to naopak neuděláte, tak se v tomto prostoru velmi rychle usadí černá plíseň a mýdlové nečistoty. Bohužel nejde jen o problém čistoty zásobníku, ty totiž mohou také proniknout do pračky a proniknout až na prádlo v bubnu. Ovšem pomoci vám může obyčejný prostředek z kuchyně.

Studie totiž prokázaly, že ocet, který používáte k vaření, má schopnost zničit více než 80 % nejrůznějších plísní a hub. Pokud se tedy při úklidu své domácnosti chcete vyhnout používání chemikálií, bude tento přírodní čistič optimálním řešením pro rychlé a spolehlivé vyčištění vaší pračky. Ovšem než začnete ocet používat, ujistěte se, že je vše připraveno. Především musí být pračka vypnutá. Teprve pak můžete zahájit čištění.

Použijte ocet a houbičku na nádobí

Vezměte houbičku na nádobí a namočte ji do octa. Poté vložte do každé přihrádky na prací prostředek po jedné houbičce a počkejte asi deset minut. To je dostatečná doba k tomu, aby ocet začal působit přesně tak, jak má. Poté vyjměte celou zásuvku, a to jednoduchým stisknutím plastové západky, kterou najdete na horní nebo spodní straně zásuvky. Důkladně ji opláchněte čistou vodou a pokud je to potřeba, použijte k dočištění silných usazenin také saponát.

Čištění pračky obyčejným octem iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud nemůžete zásuvku na prací prostředky vyjmout, budete muset postupovat trochu jinak. V takovém případě navlhčete houbu v mýdle nebo v saponátu a pro dezinfekci také v bílém octě. Přihrádku dobře otřete ze všech stran a poté ji ještě dočistěte navlhčenou utěrkou z mikrovlákna. Přihrádky na prací prášek se tak zbaví nejen zbytků pracích a čisticích prostředků, ale také vás zbaví všech přítomných patogenů, což zabrání růstu nejrůznějších bakterií a plísní.

Jak často čistit zásuvku na prací prostředek

Zásuvku na prací prostředek se doporučuje čistit alespoň jednou měsíčně. Je ovšem možné ji čistit také po každém použití, abyste se zbavili veškeré zbývající vlhkosti. Nebo ji můžete alespoň po každém doprání nechat mírně pootevřenou, aby se dobře vyvětrala. Tím ji také zbavíte zbytků vlhkosti a jako bonus umožníte i odchod možného nepříjemného zápachu. Tento snadný přírodní trik vám umožní zbavit se všech patogenů, které by se mohly v zásuvce na prací prostředek usadit.

Jak se o svou pračku staráte vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články