Prášek do pečiva není jen na pečení, pomůže v boji proti nečistotám i mastnotě

Používat prášek do pečiva jen během pečení by byla rozhodně škoda. Dokáže totiž nabídnout mnohem více zajímavých možností.

Prací prášek lze snadno nahradit jinými přípravky i Zdroj fotografie: Rainer Zenz / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0
                   

Přemýšleli jste někdy o tom, jak neobyčejný může být prášek do pečiva? Zdaleka se totiž nehodí jen do vaření, naopak. Když ho použijete správně, promění se třeba i v báječný ekologický čistič nebo prostředek pro perfektní vyprání ručníků.

Křupavé maso díky prášku do pečiva

Sen o dokonale křehkém mase bez hodin marinování se může stát skutečností právě díky prášku do pečiva, alespoň to tvrdí naše čtenářka Katka P. z Bohumína. Přidání malého množství tohoto bílého zázraku do marinády na hovězí nebo kuřecí maso dokáže zázraky. A co takhle nadýchané bramborové pyré, které se v ústech rozplyne jako obláček? Ano, i tam ho můžete dát – jen opatrně,. Aby nebyl příliš cítit v chuti.“

Hnojivo ze starého pečiva dodá rostlinám potřebné živiny pro správný růst

Vyčistí i koupelnu

Ovšem kdo by to byl řekl, že se váš věrný společník při pečení stane skvělým spojencem i v koupelně? Podle webu  iReceptář dokáže směs prášku do pečiva a špetky octa zbavit vaši vanu nebo umyvadlo veškerých skvrn a zabarvení.

V kuchyni se pak tento šikovný pomocník také umí proměnit v nezdolného bojovníka, který si poradí i s tou nejodolnější špínou. Pasta z prášku do pečiva a vody se totiž podle webu iPrima osvědčuje i jako univerzální čisticí prostředek, který si poradí v opravdu každé situaci.

Prášek do pečiva není jen na pečení, pomůže vám i v domácnosti iZdroj fotografie: Depositphotos
Prášek do pečiva není jen na pečení, pomůže vám i v domácnosti

Tajemství měkkých ručníků

Všichni chceme, aby naše ručníky byly vždy měkké a nadýchané. Přidáním prášku do pečiva do běžného pracího cyklu zajistíte, že vaše oblíbené textilie opět získají svou dřívější měkkost a savost, a přitom zůstanou bez škodlivých chemikálií, které se často vyskytují v komerčních změkčovadlech. Podle mých zkušenostní vám na naplněnou pračku jeden sáček kypřidla bohatě stačí. Pokud byste ho dali více, nemusel by se dobře vymáchat.

Chalupáři-Zahrádkáři také poradili, jak si poradit i s nepříjemně zatuchlými ručníky nebo co si můžete vytvořit z těch, kterým už opravdu původní vzhled a savost vrátit nelze.

Jaké jsou vaše osvědčené triky pro použití prášku do pečiva?

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články