Zatuchlé prádlo? Minulost. Po praní stačí do pračky přidat dva savé ručníky, zápach prádla už nehrozí

Suché prádlo můžete ukládat do skříně již pár minut po jeho vyprání. Stačí k tomu pár triků. A to bez sušičky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dobře usušit prádlo v letních měsících, kdy je stabilně sucho, teplo a slunce svítí dlouho, není problém. Co ale dělat na podzim a v zimě? Většina domácností už v dnešní době vlastní sušičku prádla, která je rozhodně velkým pomocníkem a dokáže ušetřit spoustu času. Je to ale další spotřebič a průměrně vyjde jeden sušící cyklus na 5 Kč. Jak tedy sušit prádlo v domácích podmínkách levně a efektivně?

Prádlo nemusíte ani vytahovat z pračky

Dlouhým sušením prádla na sušáku můžete docílit nelibého zápachu linoucího se z oblečení. Jednoduchým trikem, jak sušení prádla zkrátit na velmi krátkou dobu, je nechat ho po vyprání v pračce a podle množství oblečení vložit 1 nebo 2 velmi savé ručníky. Je žádoucí nemít pračku úplně plnou, aby měl každý kousek oblečení prostor a lépe prosychal. Zvolte program odstřeďování bez máchání trvající přibližně 15 minut. Ručníky přebytečnou vlhkost absorbují a prádlo bude téměř suché.

Některé kousky z šatníku vyžadují jemnější péči a nedoporučuje se je dávat do pračky. I v případě praní v ruce velmi dobře poslouží savý ručník. Stačí prádlo po vyprání dobře vyždímat a položit na ručník či osušku, srolovat a pár minut jemně mačkat. Tímto šetrným způsobem zkrátíte dobu sušení na minimum. Následně prádlo pověste na sušák tak jak máte ve zvyku.

Zkraťte dobu sušení na minimum

Někdy je každá minuta drahá a potřebujete oblečení ihned obléknout. I tady se nabízí pár vychytávek. Nejprve postupujte dle návodu pro praní v pračce či na ruční praní a následně použijte žehličku. Prádlo vyžehlete na střední teplotu bez napařování nejprve z lícové a poté z rubové strany. Oblečení dejte na věšák a asi na 10 minut umístěte do prostoru, kde je dobrá cirkulace vzduchu. Podle potřeby ještě jednou opakujte proces žehlení a oblečení bude suché.

Rychlé sušení prádla, žehlička, fén iZdroj fotografie: Pexels

Obdobně účinným pomocníkem může být i docela obyčejný fén na vlasy. Nejen že během chvilky prádlo dokonale usuší, ale ještě navíc oblečení krásně vyrovná, jako byste jej právě vyžehlili. A to v rekordním čase! Jen buďte opatrní a držte fén ve vzdálenosti alespoň půl metru, jinak hrozí, že látku spálíte. Tento postup je také vhodný na sušení vlněných kousků.

Jak nejčastěji sušíte prádlo vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články