Když si vlaštovka postaví hnízdo na vašem domě: Podle pověr symbolizuje pohodlí a pohodu

Pokud si vlaštovky ke svému uhnízdění vybraly právě váš dům, pak vás nejspíš čekají velmi příjemné dny plné klidu a pohody. Zjistěte, co vše podle pověr tito ptáci symbolizují.

Pověry tvrdí, že jsou vlaštovky symbolem harmonie a štěstí v rodině i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Ptáci, stejně jako ostatní zvířata, se museli přizpůsobit rozrůstajícím se lidským obydlím a jiným stavbám, a často si proto svá hnízda stavějí pod okapy nebo krovy různých domů. Jejich přítomnost přitom může mít velmi pozitivní vliv na prostředí okolo vás, a dokonce i duchovní zdraví. Pro některé má tento pták velmi symbolický význam. Opravdu toho není málo. Však uvidíte sami.

Co symbolizuje vlaštovka

Spousta lidí tyto opeřence sleduje před deštěm a podle výšky jejich letu pak určují, kdy bude pršet. Jiní v jejich významu vidí odolnost a vytrvalost díky velké vzdálenosti, kterou musí dvakrát do roka urazit do bezpečí. Pro svou pečlivost s jakou staví hnízda a starají se o svá mláďata symbolizují také štěstí a harmonii v rodině. Pokud si jako své útočiště vyberou právě váš domov, pak vás čekají velmi dobré časy. Podle lidových pověr je totiž jejich přítomnost opravdu jen a jen pozitivní. A na co se tedy při jejich přítomnosti můžete zaručeně těšit?

Vlaštovka jako talisman štěstí

Někteří věří, že tato zvířata slouží obyvatelům domu jako talisman proti neštěstí. Celá rodina se tak ocitá pod ochranou jejich energie a všechna smůla se jim oklikou vyhne. Obyvatele domu se tak vyvarují všem problémům. Z toho důvodu je přítomnost těchto ptáků velmi vítaná, protože s sebou přinášejí velké požehnání a ochranu před vším špatným. Mnoho rodin spojuje příchod vlaštovky s osobními úspěchy a prosperitou.

hnízdo vlaštovek iZdroj fotografie: Pixabay

Co s hnízdem na fasádě

Ať už je přítomnost vlaštovek jakkoliv růžová, dochází při stavění hnízda také k poškození fasády domu. Jakmile však ptáci jednou své hnízdo dokončí a nakladou vajíčka, neměli byste jej odstranit dříve, než budou mláďata schopna samostatně létat. Raději vyzkoušejte některý ze způsobů, jak ptákům zabránit ve stavění hnízda a přimějte je využít k tomuto účelu vhodnější prostředí.

Jak vnímáte přítomnost vlaštovčího hnízda vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články