Proč dávat vlhčené ubrousky do pračky: Zachytí chlupy i nejrůznější nečistoty

Vlhčené ubrousky mohou být v domácnosti mnohem univerzálnějším pomocníkem, než se zdá. Hodit se vám budou třeba při praní prádla.

i Zdroj fotografie: Rakoon / Creativ Commons / CC BY-SA
                   

Skromné vlhčené ubrousky, často odsouvané do sféry rychlého úklidu a péče o dítě, našly díky šikovnosti hospodyněk v pračce nový účel. Podle webu SnadnoBydlet totiž dokážou omladit vaše oblečení a zároveň zachytit vlasy a všechny druhy nečistot.

Zázrak vlhčených ubrousků

Jádro tohoto geniálního hacku spočívá v absorpční a přilnavé povaze vlhčených ubrousků. Když se totiž vloží do pračky spolu se špinavým prádlem, začnou na sebe jednoduše přitahovat nečistoty, které ulpívají na našem oblečení. Zachytí prakticky vše – od chlupů domácích mazlíčků, které se otravně zapichují a vplétají do látky, až po odolné žmolky a vlákna.

Jaké ubrousky použít

Vyberte si kvalitní a odolné vlhčené ubrousky, které vydrží nápor praní, aniž by se roztrhly. Při výběru vám pomůže jednoduchá zkouška tahu – vytažení ubrousku na obou koncích. Pokud v něm po tomto úkonu neobjevíte žádné trhliny, pak ho do praní můžete bez obav použít. Příliš jemné ubrousky však do bubnu nedávejte – rozpadly by se a potrhaly, aniž by vám s údržbou prádla jakkoliv pomohly.

Dokonalý pomocník pro praní se celou dobu skrýval v lékárně: Pár tablet v bubnu pračky dokáže zázraky, prádlu vrátí dávno ztracenou bělost

A kolik jich použít? Na několik položek stačí jeden kousek, ale při větší náplni bubnu mohou být potřeba až tři. Tady je obvykle zapotřebí trochu experimentování – já po svých zkušenostech do pračky obvykle dávám dva a stačí to. Ale rozhodně to není univerzální návod – kamarádce třeba stačí jeden. O použití ubrousků při eliminaci žmolků psali Chalupáři-Zahrádkáři více v tomto článku. A poradili i s jejich dalším univerzálním použitím.

Pokud vaše pračka začíná páchnout může být jedním z běžných problémů zašpiněný filtr. Jeho údržba naštěstí není nijak složitá. iZdroj fotografie: Depositphotos
Pokud chcete z pračky vytáhnout vždy perfektně čisté prádlo bez žmolků a dalších nečistot, zkuste použít vlhčené ubrousky

Oblečení si také provoníte

Web InStory také upozorňuje na to, že se vlhčené ubrousky dodávají na trh s mnoha různými vůněmi, čímž vám nabízí jedinečnou možnost doplnit nebo nahradit vůni pracích prostředků a aviváže. „Pro ty, kteří jsou citliví na vůně, jsou ideální volbou antibakteriální ubrousky bez vůně,“ radí paní Zdena N. z Toužimi, která ubrousky používá při praní dek pro domácí kočky. Většinu chlupů prý vytahají skvěle a o zbytek se postará sušička.

Jaké šikovné triky pro praní používáte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články