Už žádné žmolky na oblečení, do bubnu pračky stačí vhodit před praním vlhčený ubrousek

Vlhčené ubrousky přidané do bubnu pračky dokážou skvěle bojovat proti tvorbě žmolků. Prádlo bude stále jako nové.

i Zdroj fotografie: Dejan Krsmanovic / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Jednou z hlavních výhod přidání vlhčených ubrousků k prádlu je jejich výjimečná schopnost zachytit a odstranit žmolky a volná vlákna z vašeho oblečení. Tyto nežádoucí zbytky často ulpívají na vašich oděvech, zejména po několikanásobném praní, a způsobují, že ztrácejí svůj krásný vzhled. Podle informací na webu Fakty vlhčené ubrousky díky svým absorpčním vlastnostem dokáží tyto ulpívající částice bez námahy zachytit, takže vaše oblečení bude vypadat jako nové.

Jak používat vlhčené ubrousky na praní

Použití vlhčených ubrousků na praní a úklid je podle mých zkušeností velmi jednoduchý proces. Pro účely praní jednoduše přidejte jeden nebo dva vlhčené ubrousky do bubnu pračky spolu se špinavým prádlem. Jen myslete na to, že je nezbytné zajistit, aby vlhčené ubrousky, které si vyberete, byly pro toto použití vhodné a během pracího cyklu se nerozpadly. Pro dosažení optimálních výsledků je doporučuji použít společně s běžným pracím prostředkem. Ale pokud perete polštáře, doporučuje redakce Chalupáři-Zahrádkáři spíše praní ve vaně.

Odstraňování skvrn pomoci ubrousků

Vlhčené ubrousky jsou také velmi účinné při řešení skvrn. Mohou pomoci rozložit a odstranit čerstvé skvrny a nečistoty, čímž zajistí důkladnou čistotu vašeho prádla. Ať už se jedná o rozlitou kávu na vaší oblíbené košili nebo skvrnu od trávy na kalhotách vašeho dítěte, vlhčené ubrousky vám mohou přijít na pomoc a zajistit, že vaše oblečení vyjde z pračky bez poskvrnky. Ale perete-li džíny, pak je vhodnější cukr, o čem že jsme na webu Chalupáři-Zahrádkáři psali ve starším článku.

Všestranný čisticí nástroj

Kromě využití v pračce mají vlhčené ubrousky nepřeberné množství dalších využití v domácnosti. Podle webu Meta jsou všestranným úklidovým nástrojem, který lze použít pro různé úkoly v domácnosti. Jsou například vynikající pro čištění kožených pohovek.

„Před utíráním koženého nábytku je vhodné nejprve otestovat vlhčenou utěrkou malou, nenápadnou oblast, abyste se ujistili, že nedojde k poškození materiálu. Po ověření můžete vlhčenými ubrousky odstranit prach a nečistoty a zároveň dodat nábytku hezký naleštěný vzhled,“ doplňuje k tématu Magda F. Z Bruntálu.

Aby bylo vaše prádlo vždy perfektní a zcela bez žmolkům, naučte se do pračky přidávat jednu obyčejnou věc – vlhčené ubrousky iZdroj fotografie: Pixabay
Aby bylo vaše prádlo vždy perfektní a zcela bez žmolkům, naučte se do pračky přidávat jednu obyčejnou věc – vlhčené ubrousky

Oprašování a leštění nádobí

Vlhčené ubrousky slouží jako vynikající alternativa pro utírání prachu a leštění různých povrchů ve vaší domácnosti. Ať už se jedná o dřevěný nábytek, pracovní desky nebo elektronická zařízení, pouhým přejetím vlhčenou utěrkou lze rychle a účinně odstranit prach, otisky prstů a šmouhy. To nejen šetří čas, ale také zajišťuje čistší a příjemnější prostředí pro život.

Jaké jsou vaše osvědčené triky při praní a úklidu?

Zdroj:
Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články