Proč doma nemít sušené květiny: Podle pověr přitahují do domu negativní energii

Podle východní filosofie k sobě mohou usušené květiny přitahovat stagnující energii nebo dokonce vyhánět štěstí z domu.

Proč doma nemít sušené květiny: Podle pověr přitahují negativitu i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Východní tradice podle magazínu NašeZahrada učí, že všechny živé bytosti (tedy včetně rostlin), interagují s energiemi svého okolí. Předpokládá také, že sušené květiny si po ukončení svého životního cyklu uchovávají vzpomínku na svůj živý stav, a to společně s touhou po energii, kterou si kdysi volně vyměňovaly se svým okolím. A právě kvůli tomu s z nich stávají takový malí energetičtí upíři.

Energetický otisk sušených květin

To může mít negativní vliv na náladu, kreativitu, a dokonce i na zdraví lidí, kteří v takovém prostoru žijí. Pokud tedy doma býváte náchylní k pocitům letargie, depresi nebo celkovému pocitu neklidu, zvažte, zda za to nemohou právě vaši sušení společníci. Podrobněji se tomuto tématu již Chalupáři-Zahrádkáři věnovali zde.

Obnovení rovnováhy a jak na něj

Nejjednodušší je samozřejmě tyto „škůdce“ odstranit. Toto rozhodnutí však nebývá vždy tak úplně jednoduché. Sušené květiny totiž mohou mít i významnou sentimentální hodnotu – koneckonců, leckdy se takto uchovávají například svatební kytice a jiné významně dekorace. Co tedy s tím? Řešení je více.

Manuál pro sušení, sběr a skladování bylinek. Vyhněte se hojným chybám a udělejte si z domova přírodní apatyku

Perspektiva feng-šuej a sezónní harmonie

Ne všichni vyznavači feng-šuej totiž sušené květiny přímo odsuzují. Naopak – během chladných měsíců je dokonce vítají, jak uvádí web MagazínPlus. Toto období, kdy jsou čerstvé květiny méně dostupné a dražší, lze považovat za přirozený čas, kdy lze ty sušené do našich domovů beztrestně pozvat, aniž by výrazně narušovaly energetickou rovnováhu.

Mimo toto sezónní okno se však jejich přítomnost obecně nedoporučuje kvůli hromadění prachu a postupnému blednutí jejich krásy, což má na energii v domě také vliv,“ doplňuje k tématu květinářka Žaneta K. z Podhradí. Já používám systém, který doporučím i vám – různé dekorace zkrátka podle sezóny střídám (a ty nevyužité uskladňuji mimo domov – například ve sklepě). Tento přístup udržuje energii vašeho domova dynamickou a svěží.

Proč neuchovávat sušené květiny v domě iZdroj fotografie: Pixabay
Sušené květiny jsou často spojovány s pověrami o negativní energii – nejsou už totiž živé, a proto na sebe mohou „vázat“ smrt

Pomůže i pryskyřice

Místo uchovávání velkých aranžmá také můžete zvážit možnost uchování jedné květiny nebo malé části aranžmá zalitého v průhledné pryskyřici. Tato metoda zapouzdří krásu vašich sušených dekorací způsobem, který zároveň minimalizuje dopad jejich negativní energie.

Jaký vztah máte k sušeným květinám v domácnosti vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články