Proč pravidelně házet čajový sáček do toalety – důvody překvapí i zkušenou hospodyňku

Udržet toaletu čistou není vždy snadné. Někdy mohou pomoci i trochu netradiční prostředky, jako je například čajový sáček.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Perfektně svěží toaleta nemusí být nijak náročná na váš čas ani finanční prostředky. Naopak. Mnohdy postačí i docela obyčejní pomocníci, které máte běžně doma. Čas od času se sice vyplatí uklidit toaletu běžnými úklidovými prostředky, ale v mezičase za ně opravdu utrácet nemusíte.

Čajový sáček do toalety

Pokud doma máte čaj, který vám nechutná, použijte ho pro úklid WC. Jednoduše vhoďte nepoužitý sáček do WC mísy a nechte působit přes noc. Ale pozor – musí jít o zelený nebo černý čaj. Nikoli o různé ovocné „čaje“, které ve skutečnosti obsahuj čajových lístků jen minimum. Aby tento trik fungoval, tak se v sáčku totiž musí nacházet třísloviny. A těch obsahuje nejvíce jedině pravý čaj.

Když necháte sáček působit přes noc, pomohou vám s uvolněním všech jen obtížně odstranitelných nečistot. Ráno jen stačí vzít záchodovou štětku a dobře vydrhnout všechny stěny WC. Nakonec spláchněte a máte hotovo. Můžete vyzkoušet i různé aromatizované čaje, která vám navíc toaletu skvěle ovoní.

Pomoci může i aviváž

Chcete mít toaletu voňavou neustále? Pak zapomeňte na nejrůznější WC gely a kupte tu nejlevnější aviváž, kterou najdete (nebo prostě tu, která vám nejlépe voní). Nalijte ji do malé PET lahve a dobře uzavřete víčkem. Do lahve poté udělejte několik malých dírek a vložte ji do nádržky vaší toalety. Při každém spláchnutí se tak do vody uvolní malé množství aviváže a vaše WC bude krásně vonět.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Toto řešení vydrží opravdu dlouho – i několik týdnů. Záleží samozřejmě na tom, jak velké dírky jste v PET lahvi udělali. A jakmile aviváž dojde, stačí do lahve nalít novou a celý proces zopakovat. Nemusíte se bát – tento prací prostředek vám na toaletě žádné nevzhledné fleky ani skvrny zaručeně nevytvoří.

Jaké triky používáte k udržení čištění toalety vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články