Proč občas nalít jar do WC? Prostředky na mytí nádobí uvolní ucpaný odpad, dodají svěží vůni a odstraní odolné usazeniny

                   

Každý majitel domácí toalety si jistě vzpomene na to, jak nepříjemné je řešit její ucpání. A nezáleží na tom, jak k ucpání došlo. Pokud se už problém přelije do nevábných potíží, které doslova přetékají přes okraj, stačí sáhnout po šikovném řešení. Ovšem ještě lepší bude, pokud ho budete aplikovat preventivně nejméně jednou týdně. A jak na správnou aplikaci?

Jak na ucpaný odpad

Jestliže začnete pozorovat, že váš záchod hůře odtéká, nečekejte, až se celý problém zhorší. Jednoduše do něj nalijte několik polévkových lžic prostředku na nádobí a dolijte ho teplou vodou. Opravdu teplou – nikoli horkou, jinak byste mohli toaletu poškodit. Vody lijte tolik, aby se celá mísa téměř naplnila. Půjde to samo, stačí jen vsadit na ten správný způsob – např. použití PET lahve.

iZdroj fotografie: Pexels
Zdroj fotografie: Pexels

Další postup je už velmi jednoduchý. Prostředek na nádobí pomalu zateče mezi nečistoty a bude tam působit. Stačí ho nechat 20–30 minut v klidu pracovat. Mezitím můžete pozorovat, jak hladina vody v toaletě pomalu klesá. To značí, že žádoucí procesy probíhají přesně tak, jak mají. Nakonec už stačí toaletu jen spláchnout – a máte hotovo. A stejně postupujte i preventivně. Jak na to a jaké zásady dodržet?

Jak na čištění toalety

Pokud se chcete do budoucna těmto problémům vyhnout, vsaďte na důkladnou prevenci. Ta bude spočívat v tom, že tento postup zopakujete nejméně jednou do týdne. Teplé vody však už nemusíte aplikovat tolik – koneckonců by se v míse stejně neudržela. Pokud budete důslední, zbaví vás tento postup jako bonus i vodního kamene a dalších nečistot. A jak tedy v tomto ohledu neudělat chybu? Veďte si například úklidový deník.

iZdroj fotografie: Pixabay

Trik pro osvěžení toalety

A samozřejmě se můžete těšit také na příjemnou vůni. Ovšem s tou vám ještě lépe pomůže obyčejná aviváž. A jak na to? Vezměte malou PET lahev, naplňte ji aviváží a udělejte do ní několik otvorů. Následně ji vložte do splachovací nádržky. Právě odtud se bude vůně při každém spláchnutí uvolňovat. A toto řešení vydrží opravdu dlouho. Na své si přijdou i milovníci dalších levných řešení pro domácnost.

Jak na odolné usazeniny na WC

Ovšem potýkat se můžete i s dalším znečištěním mísy. A jak s ním zatočit? Ze všeho nejdříve použijte odmašťovací čisticí prostředek. Pokud chcete ten domácí, jednoduše smíchejte trochu amoniaku s octem a roztok naneste na toaletu. Nechte ho působit přes noc a následně vše pečlivě vyčistěte jemnou houbičkou. Další špinavé věci na toaletě je možné na 15 minut namočit do roztoku sody a horké vody. Všechna špína sama zmizí.

Také jste se už někdy museli potýkat s ucpanou toaletou, která nešla vyčistit, nebo se vám tento problém dosud vyhýbal?

Čištění domovního odpadu umí být nepříjemné, ucpaná přípojka a stoupačka dokážou pořádně zavařit. Naučte se, jak to vyřešit
Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články