Proč nenechávat neumyté nádobí ve dřezu: Babičky věřily, že tím přitahují do domů negativní energii

Znečištěné nádobí může být zdrojem bakterií a nepříjemného zápachu. Ovšem podle našich babiček bylo třeba ho večer umýt i z jiných důvodů.

Chyby při používání myčky i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Nechávat neumyté nádobí přes noc ve dřezu je běžným zvykem mnoha lidí, a to zejména po dlouhém pracovním dni. Ovšem podle našich babiček má tato nepořádnost vliv nejen na hygienu, ale také na energii a atmosféru vašeho domova – tedy alespoň podle tvrzení z webu SelfieMag. Na co je tedy třeba si dát pozor?

Negativní energie a neumyté nádobí

Podle této pověry může ponechání neumytého nádobí ve dřezu přitahovat do domácnosti negativní energii. Tato víra vychází z představy, že nepořádek a chaos mohou narušit harmonii a tok pozitivní energie, což vede k řadě negativních dopadů v různých oblastech života. Pokud se má vám tedy v poslední době nedaří v práci, partnerských vztazích nebo třeba po finanční stránce, zkuste se zamyslet nad tím, jak se staráte o svou kuchyni. Někdy totiž může pomoci i právě takováto maličkost.

Ale nezoufejte – i když nepatříte právě mezi zaryté milovníky pořádku, negativní energie od sebe z domu můžete snadno vyhnat. Jednou z tradičních metod je podle webu AlternativaShop použití soli. Stačí do každého rohu místnosti položit sáček se solí a po týdnu ho odstranit. To je velmi důležité, protože je-li sůl na místě ponechána příliš dlouho, uvolňuje absorbovanou energii zpět do prostoru, což byste zcela jistě nechtěli

Bodnutí včely podle lidových pověr: Co to znamená

Bodnutí včely podle lidových pověr: Jakmile míří do ruky, jde o náznak toho, že musíme udělat krok vpřed

Psychologický dopad neumytého nádobí

Z psychologického hlediska pak neumyté nádobí představuje chaos, takže ranní pohled do kuchyně s dřezem plným špinavého nádobí vám na náladě právě nepřidá. Jde totiž o jednu z povinností, které budete muset tohoto dne splnit. A začínat ráno seznamem úkolů k vyhotovení není právě dobrý nápad. Alespoň u mě to tak tedy je.

Nenechávat neumyté nádobí ve dřezu je dobrý návyk z hygienických a praktických důvodů – ovšem zapomínat byste neměli ani na ty spirituální. iZdroj fotografie: MTSRider18/ Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0
Nenechávat neumyté nádobí ve dřezu je dobrý návyk z hygienických a praktických důvodů – ovšem zapomínat byste neměli ani na ty spirituální

Proč nenechávat nádobí přes noc

Ale ve hře nejsou jen pověry. Přiznejme si sami, že na neumytém nádobí, které ve dřezu ponecháte přes noc, snadno zasychá špína a zbytky jídla, takže později bude třeba pro jeho umytí vynaložit mnohem více energie. A stává se rovněž živnou půdou pro bakterie, což vede k nepříjemnému zápachu a potenciální kontaminaci vašeho kuchyňského prostoru. A na jaké další pověry už Chalupáři-Zahrádkáři upozornili? Jde například o praní prádla v neděli nebo o tak prostý počin, jako je zapomínání klíčů v zámku.

Jaké jsou vaše osvědčené triky na negativní energii v bytě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články