Proč vhodit česnek do záchodu: Pomůže s čištěním i s pohlcením nežádoucích pachů

Česnek obsahuje enzymy, které mohou pomoci rozkládat organické zbytky a usnadnit čištění záchodu. Stačí ho jen šikovně použít.

Česnek - krájení na výrobu insekticidu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Napadlo vás někdy, že tajnou zbraní ve vašem arzenálu na čištění koupelny může být obyčejný stroužek česneku? Ano, česnek, všudypřítomná přísada v kuchyních po celém světě, neslouží jen k tomu, aby dodal vašim pokrmům šťávu; je to překvapivě účinný nástroj k udržení čisté a svěže vonící toalety.

Síla alicinu v česneku

Česnek totiž obsahuje sloučeninu zvanou alicin, která je proslulá svým bojem proti bakteriím a parazitům, jak informuje web AAzdraví. Chcete-li tuto sílu využít, jednoduše vložte oloupaný stroužek česneku do záchodové mísy a nechte ho tam přes noc. Ráno spláchněte toaletu čistou vodou a máte hotovo. Tento postup opakujte jednou za dva týdny a budete mít jistotu, že vaše toaleta bude vždy perfektně svěží.

Česnekový odvar: dokonalý čisticí prostředek

Další účinnou metodou je podle webu iReceptář i česnekový čaj. Jak na něj? Jednoduše převařte vodu, přidejte do ní tři stroužky česneku a nechte vychladnout. Poté tento česnekový čaj nalijte do záchodové mísy. Tato metoda je vhodná zejména pro ty, kdo jsou alergičtí na všechny chemické čisticí prostředky. A jak často ho používat? Pamatujte si, že toaleta by se měla v ideálním případě dezinfikovat každé dva až tři dny.

Babičky často přidávaly před zimou do květináčů česnek: Jelikož měly pod čepicí, dobře věděly, jaké zázraky dokáže

Bojovník proti žlutým skvrnám

Ale česnek skvěle působí i proti zažloutnutí sanitární keramiky. Výše uvedený čas stačí smíchat s jednou lžící sody, dobře protřepat a rozprašovačem nanést na stěny WC. Po půl hodině by měly jít všechny nečistoty snadno odstranit. A pokud tomu tak nebude, stačí podle našich zkušenostní postup jednoduše zopakovat.

Česnek obsahuje enzymy, které mohou pomoci rozkládat organické zbytky a usnadnit čištění záchodu. Stačí ho jen šikovně použít. iZdroj fotografie: Freepik
Česnek obsahuje enzymy, které mohou pomoci rozkládat organické zbytky a usnadnit čištění záchodu. Stačí ho jen šikovně použít

Takže až zase bude příště držet v ruce stroužek česneku, vzpomeňte si na jeho skrytý potenciál jako čisticího prostředku pro koupelnu. Je to jednoduchý, přírodní způsob, jak udržet vaši toaletu svěží a čistou, který dokazuje, že někdy se nejúčinnější řešení nacházejí na těch nejneočekávanějších místech. A toaletu vám skvěle vyčistí i  l nebo zubní pasta, stačí se inspirovat návody prověřenými redakcí Chalupáři-Zahrádkáři.

Potřebujete vyčistit ucpanou toaletu? Vyzkoušejte tento trik s plastovou lahví

Jaké jsou vaše oblíbené triky pro údržbu toalety?

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články