Rajčata a papriky rostou jedna báseň, stačí je pohnojit hnojivem s obsahem hořčíku

Aby vám letos rajčata a papriky daly opravdu velkou úrodu, musíte myslet na jejich správnou výživu. Pomůže vám hořčík.

                   

Každý zahrádkář, ať už amatér nebo zkušený, sní o úrodě, která bude nejen bohatá, ale také chutná a zdravá. Ale nemusí to být tak složité, jak si mnohdy představujeme. S trochou inovace a kapkou hořčíku je možné skvěle podpořit třeba rajčata a papriky, které jinak bývají podle tvrzení z webu iReceptář poměrně náročnými obyvateli zahrady.

Význam hořčíku pro zahradu

Hořčík hraje v životě rostlin klíčovou roli. Je základem chlorofylu, zeleného barviva, které dává rostlinám barvu a hlavně umožňuje zázračný proces fotosyntézy. Bez hořčíku by rostliny nebyly schopny přeměnit sluneční světlo na energii, což by vedlo k zakrnělému růstu a nevalné úrodě, jak informuje web DesateroTváříOsobnosti. Tento minerál je navíc důležitým hráčem při vstřebávání dalších živin, takže jeho doplňování rozhodně nelze zanedbat.

Co dělat správně před zimou, abyste ochránili všechny rostliny a sazenice

Činčilový písek jako hnojivo

Kamarádka mi v tomto ohledu dala zajímavý tip – písek pro činčily, který bývá ve zverimexu k sehnání za opravdu pěkné peníze. Musí však jít o mastek magnezit, který nejen obohacuje půdu o hořčík, ale také do ní vnáší sadu prospěšných prvků, jako je například křemík, fosfor a vápník. Jeho jedinečná vlastnosti také zajišťují lepší provzdušňování půdy a zároveň v ní potlačují nejrůznější patogenní mikroby. A stačí ho přitom jen lehce rozhodit mezi rostliny a zapracovat do záhonu. Nic jiného k úspěchu nepotřebujete.

Aby se vašim sazenicím letos opravu skvěle dařilo, musíte jim vyjít vstříc. Důležitá je třeba i kyselost použitého substrátu. iZdroj fotografie: Freepik
Aby se vám letos úroda rajčat a paprik opravdu vydařila, musíte je především správně pohnojit. Je to jednodušší, než si myslíte

Vsadit můžete i na běžná hnojiva

V minulosti se už však Chalupáři-Zahrádkáři hnojení těchto plodin také věnovali, a to prostřednictvím aplikace superfosfátu. Zapravením lžíce této sloučeniny bohaté na fosfor do půdy při výsadbě zajistíte svým sazenicím silný start a podpoříte vývoj silného kořenového systému, který je nezbytný pro zdravý růst a bohatou úrodu.

A pokud si nevíte rady například s česnekem, můžete ho podle našeho návodu pohnojit močovinou. Žloutnutí listů vás tak už nikdy nezaskočí.

Jak pěstovat papriky ve skleníku – postup krok za krokem

Čím ošetřujete sazenice paprik vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články