Rekordní úrodu rajčat zařídí lékárenský pomocník Aspirin

Vyzkoušejte tento geniální trik a připravte si vynikající hnojící směs pro svá rajčata za pár korun. Takto budete v létě po kýblech sklízet velké a šťavnaté plody plné lahodné chuti.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Rajčata patří mezi nejoblíbenější plody léta a ta vypěstovaná a sklizená z vlastní zahrádky, jsou rozhodně ta nejlepší. Vychutnejte si opravdu bohatou úrodu těchto lahodných plodů a zajistěte jim tu nejlepší péči. Díky tomuto osvědčenému triku vaše rostliny porostou jako divé. Navíc je ochráníte před škůdci i vznikem nemocí, houbových chorob nebo plísní.

Jak správně pěstovat rajčata

Aby byla vaše sklizeň co největší, musíte jim dopřát ty nejlepší životní podmínky. Toho docílíte především tím, že je vysadíte na to nejvhodnější místo. Rajčata potřebují zejména dostatek světla a tepla. Špatně snáší výkyvy teplot a náhlou změnu počasí. Z toho důvodu je většina zahradníků pěstuje nejraději ve skleníku, kde mají navíc zajištěnu mnohem větší vlhkost.

Proč je důležité rajčata hnojit

Všechny druhy rostlin potřebují ke svému růstu a správnému vývoji dostatečné množství potřebných živin. I když se přesné zastoupení jednotlivých prvků a látek může měnit, bez nich vám nic neporoste. Mezi nejdůležitější prvky patří dusík, draslík a fosfor, které podporují rozvoj kořenového systému, zelených částí rostlin, květů a následně i plodů.

Sklizené okurky a rajčata iZdroj fotografie: Freepik

Čím ideálně hnojit rajčata

Nemusíte nutně utrácet peníze za drahá hnojiva plná nebezpečných chemických látek, protože je velmi snadno lze nahradit domácí přírodní alternativou, která je mnohem ekonomičtější a ekologičtější. Velmi snadno si doma připravíte vynikající hnojící směs pro rajčatové keře jen za pár korun. K její výrobě vám pomůže tableta Aspirinu, která má velmi pozitivní účinky nejen na lidské zdraví.

Jak hnojit Aspirinem

Hnojivo z Aspirinu se nejvíc hodí k ošetření mladých sazenic, protože urychluje tvorbu kořenů. Pro výrobu tohoto stimulantu nejprve jednu tabletu Aspirinu rozdrťte, a poté rozpusťte v jednom litru vody. Mladé rostlinky do vody na několik minut vložte, a teprve poté vysaďte do záhonu (ovšem pokud to již nestihnete, klidně roztok použijte jako zálivku). Kořeny porostou mnohem rychleji a budou silnější. Navíc také podpoříte imunitní systém rostlin a zlepšíte jejich celkové zdraví. Mnohem lépe se tak vyrovnají se změnou prostředí a dalšími stresovými faktory.

Jak pěstovat rajčata v nádobách

Čím hnojíte sazenice rajčat vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články