S armádou mravenců si hravě poradí borax nebo lžíce skořice

Zbavte se mravenců na své zahradě i bez insekticidů a drahých postřiků. Postačí vám k tomu koření z kuchyně. Pomocí skořice můžete ochránit své záhony i svou domácnost.

i Zdroj fotografie: Thmazing / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Přestože se mravenců nejspíš zcela nezbavíte, jejich přemnožení by mohlo zničit vaši úrodu. Nemusíte kupovat speciální prostředky plné nebezpečné chemie a toxických látek, abyste se jich účinně zbavili. Vyzkoušejte namísto toho toto ekonomičtější a ekologičtější řešení. Těmito přírodními produkty ochráníte celou svou zahradu, a navíc vyživíte rostliny.

Výskyt mravenců

Mravenci mohou žít téměř kdekoliv. Nejvíce jim vyhovuje teplé a vlhké prostředí, dokážou se však snadno adaptovat i na horší podmínky. Jejich mraveniště můžete najít nad zemí, pod zemí, ve stromech nebo v jejich větvích. Za potravou jsou ochotni vyrazit opravdu daleko a nezdráhají se zamířit ani do lidských obydlí, kde mají často snadný přísun potravy zaručen.

Proč přítomnost mravenců škodí

Tento hmyz naleznete opravdu kdekoliv. Ať už se vydáte na procházku do lesa, na louku nebo do centra města, mravencům se nevyhnete. Vaším úkolem není zlikvidovat zcela jejich kolonie, ale ochránit své rostliny. Mravenci v jejich blízkostech mohou pěstovat mšice, které jejich části ožírají. Tím je nejen poškodí, ale mohou je zcela zahubit.

jak se zbavit mravenců iZdroj fotografie: Pixabay

Jak se zbavit mravenců

Naštěstí existuje jednoduchý trik, jak se zbavit mravenců i bez chemických látek, jediné, co k tomu budete potřebovat, je aromatický prášek z vaší kuchyně nebo přírodní hnojivo. Skvělým prostředkem proti těmto škůdcům je obyčejná sypaná skořice nebo borax. Tímto humánním způsobem mravence nezahubíte, ale donutíte je k přemístění. Vyzkoušejte tento jednoduchý trik a udržte si mravence od své zahrady co nejdál.

Jak přestěhovat mraveniště

Pokud na své zahradě najdete mraveniště nebo se kolem vašich rostlin objevují hliněné stavbičky, je nejvyšší čas začít jednat. Skořici nebo borax jednoduše použijete tak, že sypkou směs rozsypete po záhonech nebo nasypete přímo na mraveniště. Tato přírodní alternativa chemických insekticidů vás vyjde na pár korun a kromě ochrany rostlin jim také dopřejete dávku potřebných živin. 

Jak na mravence

Co používáte na mravence vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články