Na smetáček dejte igelitový sáček: Špína se na něj neusadí a zametání pak bude jednodušší

Zametání podlah je příjemnou činností, ovšem čištění štětin už o poznání méně. S jednoduchým trikem už je nikdy nebudete muset čistit.

Nečistoty na smetáku i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Pravidelný úklid domácnosti by měl být samozřejmostí. Já dělám párkrát do roka větší úklid, když cítím, že už je to potřeba, a běžný úklid každodenně. K tomu patří také starost o podlahy. Nejčastěji vysávám, protože mi to přijde snadné a hlavně efektivní. Někdy ale chci uklidit jen v rychlosti, protože mě tlačí čas. V tom případě se chopím smetáku. Možná i vás rozčiluje, jak drobečky a malé nečistoty ulpívají na štětinách, či naopak uskakují. Naštěstí existuje velmi jednoduchý způsob, jak tomu předcházet!

Igelitové sáčky nevyhazujte

Ať už igelitové sáčky kupujete, nebo si v nich například nosíte z obchodu ovoce, zeleninu či pečivo, rozhodně se nevyplatí je vyhazovat. Značně totiž usnadní práci se smetákem. Web AAZdraví uvádí, že stačí přes štětiny dát obyčejný sáček a na násadě jej zajistit gumičkou či lepící páskou, aby nepadal. Zametání tak bude výrazně snazší, předejdete víření prachu a jemných částí a navíc štětiny smetáku zůstanou dokonale čisté.

Žena nese nákup v tašce iZdroj fotografie: Pixabay
Sáček můžete použít nový, nebo ten, ve kterém si přinesete domů nákup

Pokud ovšem dáváte přednost klasickému zametání, zvolte například koště s gumovými štětinami, jak radí web iReceptář. Je velmi vhodné pro alergiky a majitele domácích mazlíčků, protože nevíří prach, vlasy, chlupy a jiné nečistoty. Smeták je také možné ošetřit citronovou šťávou, jak jsme na Chalupáři-Zahradníci informovali. Citron působí dezinfekčně a zanechá svěží vůni. Paní Jaroslava T. z Lovosic dává přednost jiné vůni: „Dělám si odvar z levandule či rozmarýnu. Do toho koště namočím a nechám zaschnout. Ta vůně je úžasná!“

Nevytírejte pouze vodou

Čas od času je nutné podlahy také vytřít. Právě před tímto úkonem je dobré podlahy nejprve vysát nebo zamést, aby případné malé kamínky, chlupy či zbytky jídla a prach podlahu nepoškodily. Do kyblíku s vodou můžete dát esenciální olej dle vlastní volby, který dodá domácnosti velmi příjemnou vůni. Na lesklé podlahy doporučují Chalupáři-Zahradníci jednoznačně obyčejnou sůl. Ta je velmi levná, šetrná, a navíc účinná.

Jaké jsou vaše osvědčené úklidové triky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články