Už žádné spáleniny na žehličce, perfektně si s nimi poradí soda a zubní pasta

Pomocí jedlé sody a octu se jednoduše zbavíte připálených skvrn nejen na své žehličce. Košili už sice nezachráníte, ale žehličku ještě určitě ano.

I tu nejspálenější žehličku jednoduše vyčistíte už za 5 minut i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Spáleniny na žehličce vznikají většinou ze spěchu a nepozornosti. Když se vám tato nepříjemná věc přihodí, tak nejen že si nenávratně zničíte žehlený kousek oblečení, ale budete muset také vynaložit nemalé úsilí k odstranění černých skvrn z žehličky. Naštěstí i v tomto případě pomůže kouzelná jedlá soda, klasický čistič téměř všech povrchů a nečistot v domácnosti.

Jedlá soda vás nikdy nezklame

Jedlou sodu by měl mít doma ve své spíži opravdu každý. Dokáže si poradit s rozličnými druhy skvrn a nečistot a ve spojení s obyčejným octem pak vytváří silnou dvojku, která vyčistí i ty nejodolnější skvrny, fleky a naštěstí i připáleniny. Výborně se proto hodí i k odstranění připálenin nejen na žehličce, ale také na kamnech, nebo například grilech.

Pokud chcete zachránit spálený kus oblečení je možné na spáleninu našít například nášivku, jiná možnost nejspíš není (krom vyhození do koše). Se spáleninou na žehličce jsou naštěstí vyhlídky o něco optimističtější. Stačí smíchat jedlou sodu spolu s octem v poměru jedna ku jedné a vzniklou hmotu pak nanést na skvrnu. Pro větší efektivitu můžete přidat i zubní pastu.

Nezapomeňte žehličku odpojit z elektřiny

Ze směsi vytvořte kasičku, a tu hadříkem naneste na postižené místo. Nechte ji na žehličce chvilku působit a poté spáleninu vlhkým hadříkem jemně vyčistěte. Po vyčištění skvrn ze žehličky otřete zbytek přípravku a žehličku dobře osušte. V tuto chvíli by vaše žehlička měla být čistá, a připravena k další žehlící akci.

žehlení v lese iZdroj fotografie: Pexels

Při použití jedlé sody a octa k vyčištění skvrn na žehličce nesmíte někdy zapomenout odpojit přístroj z elektřiny a nechat žehličku trochu vychladnout. V opačném případě riskujte popáleniny, nebo jiný úraz, což by bylo to poslední, co byste potřebovali. Při každé práci byste proto, kromě bezvadného výsledku, měli myslet i na své zdraví a bezpečí. Pokud budete nejen své žehličce, ale každému domácímu spotřebiči, věnovat patřičnou péči, tak se vám jistě odmění dlouhou a kvalitní službou.

Jak likvidujete spáleniny vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články