Staré laky na nehty nevyhazujte, dají se využít na opravu punčoch či tkaniček

Chystáte se donést do popelnice starý lak na nehty? Pokud ano, zadržte a zkontrolujte, zda byste ho nemohli ještě nějak využít.

i Zdroj fotografie: JamieS93 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Pečlivě nalakované nehty zvyšují sebevědomí a vyzařují eleganci. Ukazuje se však, že lak na nehty slouží k mnoha jiným účelům než jen k lakování nehtů. Jedna jediná lahvička tak například může rychle vyřešit různé nepříjemnosti v domácnosti.

Opětovné využití starého laku na nehty

Jednou z častých nepříjemností je oko na punčochách, a právě tady může na pomoc přijít kapka laku na nehty, jak informuje web iPrima. Ten totiž dokáže zabránit dalšímu šíření poškození. A usnadnit si můžete i navlékání nitě do jehly – jednoduše namočte špičku nitě do laku. Ztuhlý konec snadno projde očkem jehly, a vám tak ušetří dlouhé minuty rozčilování. A podobně vám pomůže i v případě roztřepených tkaniček na botách. Malá kapka je opět spojí dohromady a zajistí bezproblémové šněrování.

Odlište klíče, uchovejte účtenky

Identifikace stejných klíčů v sadě může být matoucí. Proto použijte podle návodu z webu Blesk barevné laky na nehty k natření jejich konců. A pokud navíc zvolíte ty fosforeskující, získáte malou, ale účinnou pomoc pro noční návraty domů. Díky němu totiž klíče ve své kabelce najdete opravdu snadno. A laky na nehty jsou také vynikající pro uchování vybledlých účtenek, což je obzvláště důležité u nákupů, na které se vztahuje záruka. Jednoduše potřete bezbarvým lakem ty části účtenky, které potřebujete zachovat, a máte hotovo.

11 brilantních způsobů využití okvětních lístků růží. Nikdo o nich nemá ani tušení a je to velká škoda

Staré laky na nehty také mohou sloužit jako kreativní pomůcka pro děti. „Jednoduchým zdobením lakem na nehty proměníte obyčejné hrnky nebo hrnečky v živé, personalizované kousky. Je to nejen kreativní činnost, ale také potěšující zážitek pro nejmenší,“ radí čtenářka Libuše B. Z Klokočné, která prý stejně zdobí i velikonoční vajíčka. Pro milovníky šperků pak mohou být nepříjemné černé skvrny od kovových prstenů. Nanesením laku na nehty na vnitřní povrch prstenů těmto skvrnám zabráníte a udržíte prsty čisté.

Když vám v lahvičce zbude trocha laku na nehty, nevyhazujte ho – můžete ho ještě využít opravdu velmi mnoha způsoby. iZdroj fotografie: Pixabay
Když vám v lahvičce zbude trocha laku na nehty, nevyhazujte ho – můžete ho ještě využít opravdu velmi mnoha způsoby

Lak na nehty jako lepidlo

Stále ještě posíláte dopisy jako já? A chcete si být jistí, že do nich nikdo nenahlédl? Pak zapomeňte na proužky izolepy, které zvláště na svátečních přáních nevypadají nijak dobře a místo toho použijte na proužek s lepidlem trochu laku na nehty. Kdyby se potom náhodou chtěl do dopisu někdo dostat, velmi rychle to odhalíte. Nedokáže ho totiž otevřít bez poničení papíru. A Chalupáři-Zahrádkáři také poradili, jak použít lak při péči o orchidej.

Jak využíváte nepotřebné laky na nehty vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články