Proč naše babičky dávaly sůl před práh dveří: Věřily, že jednoduchý trik zlepší vzduch a odežene zlé duchy

Provoňte si své obydlí příjemnou vůni přesně podle svého gusta. Stačí k tomu jen sůl a pár kapek esenciálního oleje v obyčejné sklenici. 

Jak očistit dům s pomocí soli podle feng-shui i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Už se vám někdy stalo, že jste zavítali k někomu na návštěvu a celý byt opravdu úžasně voněl? Pravděpodobně vám bylo trapné pátrat po zdroji vůně, a tak jste z návštěvy odcházeli jen okouzleni příjemnou atmosférou voňavého obydlí. Je možné, že vás hostitel používá stejný trik, který už odnepaměti v domácnosti používají i všechny schopné hospodyňky. 

Ušetřete peníze za nákup v drogérii 

Voňavé obydlí totiž zajistí jen obyčejná sůl rozmístěná důmyslně po celé domácnosti. S pomocí této jednoduché techniky, která se předává z generace na generaci, bude vaše obydlí vonět podle vámi zvolené vůně, a navíc ušetříte nemalé peníze za osvěžovače vzduchu koupené v drogérii.  

K příjemnému provonění domácnosti stačí jen nasypat trochu hrubozrnné mořské soli do otevřených sklenic. Sůl sama o sobě nasaje okolní pachy a vaše domácnost bude vonět svěží vůní. Pro větší intenzitu vůně doplňte hrubozrnnou sůl esenciálním olejem dle vašeho výběru a doma vás při každém příchodu přivítá osvěžující aroma, které vám zvedne náladu a navodí tak příjemnou atmosféru.  

Jednoduchý trik zlepší vzduch iZdroj fotografie: Pexels

Psychické zdraví člověka je také důležité 

Využití různých příjemných vůní je základem pro relaxační techniku zvanou aromaterapie. Existují vědecké důkazy, podle kterých vůně, která jsou vám osobně příjemné opravdu zlepší náladu a mají blahodárný účinek na celkové psychické zdraví člověka. Pokud se vrátíte vystresování domů z práce a hned u dveří vás přivítá omamná vůně levandule, zcela určitě z vás velká část starostí spadne a vám bude hned lépe.  

Do sklenice se solí stačí podle všeho přidat jen 5 až 7 kapek esenciálního oleje. Sklenice pak s naprostou jistotou provoní okolní prostor vůní přesně podle vašich představ. Jednu sklenici se určitě vyplatí dát hned vedle botníku v předsíni. Další pak můžete umístit například do šatní skříně a provonět si tak oblečení, anebo do koupelny, kde vás s každým příchodem přivítá čerstvý a svěží vzduch.  

Jaké vůně máte nejraději?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články