Jak na rychlé sušení prádla: Žádná sušička, jen pár efektivních triků

Pokud nemáte doma sušičku, můžete schnutí prádla urychlit i jinak. Stačí ho jen šikovně postavit k radiátoru a použít malý trik.

i Zdroj fotografie: MB SRL / Al Silonov / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Ani bez sušičky si v zimě nemusíte zoufat. Prádlo lze vysušit velmi efektivními metodami tak, aby bylo připravené k opětovnému nošení nebo použití opravdu rychle a jako bonus nechytilo ani žádný nepříjemný odér z okolí, který se jinak na dlouho vlhké prádlo s oblibou nabaluje.

Sušení prádla díky tunelu na radiátoru

Pokud je prádlo vlhké příliš dlouho, dokáže do svých vláken zachytit nepříjemné pachy. A bohužel tento proces mnohdy ani neprospívá jeho textuře. Naštěstí postup s radiátorem funguje více než skvěle. A na jakém stojí principu? Budete potřebovat jeden sušák na prádlo a velké prostěradlo.

Sušák postavte před topení a připravte si velké prostěradlo. To natáhněte přes prádlo a zastrčte ho za topení tak, aby zasahovalo po celé jeho délce. A proč je to důležité? Teplý vzduch se bude akumulovat pod prostěradlem a urychlí tak schnutí prádla. Podle intenzity topení může být vše hotovo klidně do několika hodin.

Další tipy pro sušení prádla

Ovšem použít můžete i další užitečné triky, které vás procesu otravného dlouhého schnutí textilií zbaví jednou provždy.

Tipy pro rychlé usušení prádla bez sušičky využije úplně každý iZdroj fotografie: Depositphotos

Rozložení prádla na sušák

Rozložte prádlo na sušák jednoduše naležato a nechte ho volně prostupovat vzduchem, aby co nejrychleji uschlo. Tento trik se hodí zejména u oblečení ze silných materiálů, které by jinak schnulo velmi rychle.

Použití ventilátoru u sušáku

Použití přistavěného ventilátoru může také urychlit proces sušení. Nastavte ventilátor směrem na prádlo a nechte ho běžet, dokud není každý jednotlivý kousek úplně suchý.

Změna polohy prádla také pomůže

Pokud chcete urychlit uschnutí prádla, pak ho občas otočte, aby se na všechny jeho strany dostalo stejné množství vzduchu. Předejdete tak vzniku nerovnoměrného vysušení a navlhlých míst.

Využití slunce pro vysušení

Pokud je slunečný den, využijte příležitosti a nechte prádlo uschnout na slunci. Slunce má dezinfekční účinek a také ho pomáhá rychleji usušit.

Tipy pro rychlé usušení prádla bez sušičky využije úplně každý iZdroj fotografie: Depositphotos

Použití ručníku sušení urychlí

Vložte mokré prádlo mezi dva ručníky a zatřepte s ním, abyste odstranili co nejvíce vlhkosti. Uvidíte, že celý proces sušení se značně urychlí.

Použití žehličky také pomůže

Pokud potřebujete prádlo co nejrychleji usušit, můžete použít žehličku nastavenou na nízkou teplotu. Příliš vysoké teploty naopak nepoužívejte, protože by mohlo dojít k poškození tkaniny. Vždy se také ujistěte, že je prádlo úplně suché, než ho složíte a uložíte, abyste zabránili vzniku plísní. To je velmi důležité, protože jinak přijde celý proces s pečlivým vysušením prádla vniveč, protože nepříjemného zápachu se stejně nezbavíte a jako nechtěný bonus se na něm mohou objevit i plísně, které dokážou jeho vlákna zcela zničit.

Jaké triky používáte pro urychlení sušení prádla vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslava Bednářová

Mám bohatou odbornou praxi, jsem autorkou mnoha článků a zahraničních knih o pěstování rostlin. Mé radosti a nápady oživí vaše zahrady a zvýší vaše zahradnické dovednosti.

Zobrazit další články