Překvapivé využití pečicího papíru: můžete s ním snadno opravit zip nebo efektně zabalit dárek

                   

Pečicí papír by neměl chybět v žádné domácnosti. Mnoho z nás ale neví, že se dá využít nejen při pečení. Existuje mnoho problémů, které pečicí papír zvládne vyřešit. Pomůže vám jak s mnoha úkony v kuchyni (jako je třeba zavařování), tak při opravě rozbitého zipu u vašich oblíbených kalhot. Vyzkoušejte tyto triky ještě dnes.  

Kouzlo pečicího papíru v kuchyni 

Pečicí papír má v kuchyni mnoho využití. Můžete ho např. použít při přípravě jídla v toustovači. Zabráníte tak tomu, že se jídlo připálí. Dále ho můžete využít při zamrazování masa. Mezi jednotlivé nakrájené plátky vložte kusy pečicího papíru. Až budete chtít s masem pracovat, půjde vám při rozmrazování snadno oddělit od sebe. Mikrovlnná trouba je dalším spotřebičem, kde pečicí papír najde své uplatnění. Můžete z něj vytvořit provizorní kryt a zabránit tak znečištění trouby od ohřívaného jídla.  

iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud zavařujete ovoce a zeleninu nebo děláte marmeládu a chybí vám ke sklenicím víčka, nezoufejte. I v této chvíli můžete využít kouzla pečicího papíru. Na hrdlo sklenice položte dostatečně velký kus papíru, přimáčkněte ho ke stranám sklenice a omotejte ho provázkem nebo gumičkou. Dejte ale pozor, aby byl papír ke sklenici připoután pevně. Zaručíte si tak, že obsah sklenice zůstane svěží. 

Opravte zip pečicím papírem 

Kuchyně ale není jediným místem, kde najde pečicí papír své uplatnění. Pomůže vám dokonce i ve chvíli, kdy se vám zadrhne zip na mikině, bundě nebo kalhotách. Zip stačí několikrát papírem přejet a je po problému. Papír vám usnadní život i v případě, že chcete uchovat barvu a materiál na svém oblečení. Než dáte oblečení do skříně, jednotlivé kusy zabalte do pečicího papíru. Uchováte tak déle jeho životnost.  

iZdroj fotografie: Pixabay

Jste-li pozváni na oslavu narozenin, balení dárku řešíte na poslední chvíli a došel vám balicí papír, ten pečící je skvělou alternativou. Popustíte tak uzdu své fantazii a obdarujete své blízké nevšedně zabaleným dárkem, nad kterým se každý pozastaví. Postačí vám jen arch pečicího papíru a provázek či stužka vašeho výběru. Vhodný je například lněný provázek, který balíčku dodá přírodní nádech. Tak co říkáte? Vyzkoušíte to?  

Jestliže vám pečicí papír nechce držet ve formě, použijte tento jednoduchý trik
Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články