Dědeček často dával do ovladače kus alobalu: Jako malá jsem to nechápala, dnes mi praktická finta z dětství častokrát pomáhá

Šikovné použití hliníkové fólie vám může zachránit například příjemně strávený večer u televize. Stačí ji použít tím správným způsobem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos / Creative Commons Attribution
                   

Pokud patříte k zapomnětlivcům, může se vám stát, že zapomenete koupit například nové baterie do dálkového ovladače nebo do hodin. Pokud však jejich potřeba vyvstane například uprostřed noci, nemusíte rychle utíkat na benzinku. Stejně dobře vám poslouží i alobal. Stačí ho jen chytře využít.

Alobal podpoří staré baterie

Pokud přestane dálkový ovladač reagovat na vaše příkazy, neznamená to, že jsou baterie v jeho útrobách již zcela vybité. Naopak – ve většině případů v nich trochu šťávy ještě zbude, ale není už jednoduše dostatečně silná na to, aby zvládla napájet požadovaný přístroj. To však ještě neznamená, že jsi nelze využít vůbec. Naopak.

Právě v této chvíli vám může pomoci alobalová fólie. Stačí. Pokud utrhnete malý čtvereček a složíte ho do místa kontaktů po obou stranách baterií. Pak už je jen dovnitř vložte běžný způsobem baterii a ovladač bude fungovat jak obvykle.

Jak dlouho alobal vydrží

Ale nemyslete si, že jste se právě osvobodili od nutnosti nákupu nových baterií. Tak to bohužel nefunguje. Alobal jen pomůže lépe vyčerpat zbytky, které v bateriích zbyly. Podle náročnosti spotřebiče vám tak toto řešení vydrží na 1 až 7 dní. To je však dost dlouhá doba na to, abyste mohli zajít do obchodu pro nové baterie.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kdy lze alobalové řešení použít

Ovšem takto zachraňovat nemusíte jen ovladače na televizi. Alobal vám pomůže i u mnohá jiných pomocníků v domácnosti, kteří se vyznačují jen malým odběrem. Může jít například o hodiny na zdi, o budík nebo třeba o některé dětské hračky (zpravidla o ty, které jen vydávají melodii a nijak ke mechanicky nepohybují). Alobalu stačí opravdu jen malý kousek. Tento trik se proto rozhodně vyplatí mít v záloze.

Alobal nahradí i správnou velikost baterie

Potřebujete do ovladače baterie AA, ale máte doma jenom AAA? I tady vám pomůže trik s alobalem. Většina zařízení v domácnosti totiž potřebuje pouze přibližné optimální napětí, takže se nemusíte bát, že byste ovladač nějak zničili. A pokud mají baterii v ovladači vůli kvůli své menší velikosti, najděte nějakou látku nebo pytlovinu a zabalte do ní baterii, abyste získali stejnou tloušťku jako u baterie běžné velikosti. Jde jen o to, aby se nepohybovala, když je předmět v pohybu. Pak vám poslouží stejně dobře.

Na první pohled se může trik s alobalem jevit jako skvělý hack, ale má samozřejmě i některá negativa. Neměl by se proto používat pravidelně. Pamatovat byste měli především na to, že baterie AAA nevydrží zdaleka tak dlouho jako jejich družky s AA a stojí skoro dvakrát tolik. A kvůli odlišnému napětí se může stát, že pokud fólie vypadne a způsobí jakýkoli typ zkratu, může dojít k poškození vašeho dálkového ovladače nebo může dokonce vzniknout požár!

Alobal podpoří staré baterie velmi jednoduše. A nahradí i správnou velikost baterie

Jaké triky s alobalem rádi používáte vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články