Opravář poradil řešení, díky němuž stačí čistit toaletu jen 1x ročně. Ušetří drahocenné nervy i peníze

                   

Čištění toalety patří k těm nejméně příjemným činnostem vůbec. Vždy je nutné vzít štětku nebo kartáček a drhnout a drhnout. A to nejlépe každý víkend. Také byste si rádi tuto činnost alespoň trochu usnadnili? Pak si vezměte k ruce náš návod. Díky němu vám bude stačit provést generální úklid toalety jen jednou za rok. Po zbytek času se spokojíte jen s občasnou očistou, kterou zvládnete za pár minut.

Dvě ingredience na čištění toalety

Pokud teď čekáte, že vám doporučíme nějakou drahou chemii, mýlíte se. Stačit vám totiž budou jen dvě přísady:

  • jedlá soda
  • a ocet.

Obojí si připravte v dostatečném množství a můžete začít. Ze všeho nejdříve však musíte toaletu zcela vyprázdnit. To uděláte jednoduše za pomoci prázdné plastové lahve. Vložte ji do WC, stiskněte a nasajte vodu. Tu poté vylijte do umyvadla. Pokračujte, dokud nebude nádrž ve spodní části toalety zcela prázdná.

iZdroj fotografie: Pexels

Nyní je nutné přistoupit k jejímu čištění. Není na tom vůbec nic složitého. Připravte si 200 až 300 gramů jedlé sody a důkladně s ní posypte všechna znečištěná místa. Pokud se vám jí nedostává, klidně ještě přidejte. Nechte půl hodiny působit. Poté do WC nalijte plnou lahev octa. Připravte se rychle přiklopit poklop, protože výsledkem bude opravdu bouřlivá reakce. Všechny nečistoty však skvěle pustí. Stačí je dočistit kartáčkem a propláchnout vodou.

Čištění WC tabletou do myčky

Dalším skvělým pomocníkem je i chemie, kterou používáte v kuchyni. Takže pokud nemáte na výše uvedený způsob čištění toalety čas, vsaďte právě na tabletu do myčky. Stačí ji jen vhodit do mísy (vodu vybírat nemusíte) a nechat působit, a to nejlépe přes noc. Ráno opět stačí dočistit zbylou špínu a opět propláchnout čistou vodou. Tento postup stačí opakovat jen jednou za čtvrt roku, a i tak bude vaše toaleta perfektně čistá.

iZdroj fotografie: Pexels

Svěží toaleta díky zubní pastě

Ale tím naše triky pro čištění WC zaručeně nekončí. Chcete, aby se z vaší WC mísy linula stále příjemně svěží vůně, ale přitom nechcete utrácet za drahé osvěžovače? Vezměte si k ruce zubní pastu. Jakmile bude v balení zbývat už méně než čtvrtina, jednoduše její zbytky naneste pod okraj mísy. Při každém spláchnutí se částečně omyje, a tím se do okolí také uvolní příjemná vůně po mentolu.

Hřebíček pro čištění WC

Chcete osvěžit toaletu po každém spláchnutí? Pak vám bude skvělým pomocníkem oblíbené vánoční koření. Vezměte několik hřebíčků a zašijte je do tylového sáčku (ale klidně použijte starou záclonu s menšími oky). K sáčku připevněte šňůrku s knoflíkem nebo korálkem na konci a máte hotovo. Svůj výrobek vložte do nádržky WC tak, aby knoflík zůstal venku. Nepříjemné pachy se neutralizují při každém spláchnutí. Použijte tento trik také?

Vsaďte na trik s obyčejným hřebíčkem. Jde o ten nejlevnější osvěžovač toalety vůbec
Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články