Květinářka radí trik, díky kterému vám zakoření každá růže z kytice. Postačí k tomu koupený banán

                   

Růže (Rosa) jsou právem označovány za královny mezi květinami. A jak si jejich krásu uchovat opravdu co nejdéle? Naučte se je zakořenit rychle, efektivně a tak, aby se vám uchytily za všech okolností. Není to tak složité, jak to může na první pohled vypadat. Začít však musíte včas. A samozřejmě si k ruce nezapomeňte vzít ani důležité pomocníky, které se postarají o rozvoj kořenů se vším všudy.

Začnete se zakořeňováním včas

Pokud dostanete kytici nádherných růží a rádi byste si tyto krásky přenesli i do své zahrádky, musíte s celým procesem začít především včas. Nevyplatí se čekat, až růže odvetou. Naopak, tím byste je ještě více vysílili. Vyberte 2 nebo 3 nejsilnější kousky a pusťte se do procesu zakořeňování ihned. A jak na to?

  • Konec růže sestřihněte pod úlem 45 °C,
  • odstraňte květ,
  • připravte si vhodný stimulátor kořenů.

Pracujte vždy jen s velmi ostrými nůžkami nebo nožem, jedině tak pletiva narušíte čistě a nerozdrtíte je. A to je u tohoto způsobu zakořeňování rozhodně žádoucí. Poté už vám stačí jen vzít si k ruce šikovného pomocníka.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zakořenění růží s pomocí banánu

Na řez přiložte kousek banánové slupky a uložte svůj řízek stranou. Mezitím si připravte miniskleníček k zakořenění (pro každou růži je nutné vyrobit jeden). Stačí rozříznout PET lahev na polovinu a do spodní části nasypat zeminu. Do ní růži zasaďte i s banánem, zakryjte druhou polovinou lahve a zalijte.

K úspěchu budete potřebovat také černý pytel, který přes růži přetáhnete. Dva měsíce ji v tomto stavu nechte a jen podle potřeby zalévejte. Po této době by se mělo vytvořit dostatečné množství kořenů k tomu, aby se vaše nová ozdoba zahrady bez potíží uchytila. Ven ji poté zasaďte až na jaře po odchodu zmrzlých bratří. Nejméně do června ji však přechovávejte pod poklopem.

A jaké triky máte pro zakořeňování růží nebo jiných květin vy?

Jak množit růže řízkováním, aby se vše zaručeně povedlo
Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Zobrazit další články