Ucpaný odpad se stane minulostí, nečistoty z něj odstraní tablety Aspirinu

Pokud máte problémy s ucpaným odpadem, měli byste zvážit použití Aspirinu. Uvidíte, že na tento problém pomůže skoro zázračně.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ucpaný odtok je v domácnosti velmi častou nepříjemností. Častými viníky tohoto problému jsou především vlasy, mýdlo, pěna a kondicionéry. Překvapivě k těmto ucpáním přispívají soli obsažené ve sprchových gelech a mýdlech, a to zejména ve chvíli, kdy se spojí s tvrdou vodou a usadí se ve starém, poškozeném potrubí.

Aspirin jako čistič kanalizace

Aspirin je tradičně známý pro své léčivé účinky, ale může být také účinným nástrojem pro odstraňování ucpávek z odpadu. Podle webu iReceptář totiž pomáhá rozložit mýdlové usazeniny a další odolné zbytky. Stačí jen rozdrtit několika tablet Aspirinu a rozpustit je v horké vodě. Pokud tento roztok nalijete do odpadu a chvíli počkáte, máte vyhráno. A vyrobit si můžete i domácí čistič dřezu, jak jsme na stránkách Chalupáři-Zahrádkáři informovali. 

3 způsoby, jak uvolnit i ten nejvíce ucpaný odpad bez volání instalatéra. Fungují se 100% účinkem ve všech nejhorších případech

Jedlá soda a ocet se také hodí

Alternativně lze k vyčištění ucpaných odtoků použít kombinaci jedlé sody a octa, jak informuje web AbecedaZahrady. Nalitím dvou vrchovatých polévkových lžic jedlé sody a následně půl šálku octa do odtoku vznikne šumivá reakce, která dokáže rozložit všechny nečistoty a uvolnit ucpané potrubí. Po 30 minutách pak už jen odtok propláchněte dvěma litry vroucí vody a máte hotovo. „Chcete-li získat účinnější směs, přidejte před zalitím octem do jedlé sody ještě dvě polévkové lžíce,“ poradila nám ještě čtenářka Iva N. z Kutné Hory.

Čištění hrnců a pánví s pomocí soli iZdroj fotografie: Depositphotos
Ucpaný odtok nemusíte hned řešit použitím radikální chemie – mnohdy vám lepší službu udělá Aspirin

Vyčištění sifonu může také pomoci

Pokud všechny čisticí metody odpadu selžou, měla by být dalším krokem kontrola sifonu. Jak na to? Nejdříve si připravte kbelík, do kterého při odšroubování sifonu zachytíte zbytky vody a nečistoty. Poté zkontrolujte a případně i vyměňte těsnění, pokud se zdá být opotřebované. Jedná se o jednoduchou, ale často přehlíženou součást údržby odtoku, jejíž opomíjení se vám opravdu nevyplatí. A pokud si příliš nedůvěřujete jako já, klidně si zavolejte instalatéra. Stálo mě to jen pár stovek a bylo po problému.

Podívejte se na 3 jednoduchá řešení údržbu odpadu

Jaký je váš oblíbený postup čištění odtoku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články