Roh houbičky na nádobí se vyplatí odstřihnout, zbavíte se tak snadněji bakterií a nečistot

Tento jednoduchý, ale opravdu účinný trik vám, pomůže ještě více zefektivnit úklid. Zatočte s veškerou špínou a bakteriemi, které se v domácnosti nacházejí.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Houbička na mytí nádobí je jednou z nepostradatelných pomůcek, a zároveň základní výbavou téměř v každé domácnosti. S její pomocí snadno vyčistíte kdejakou usazenou špínu i další nečistoty. Podle webu AAzdraví však při jejím používání existují rizika, která se rozhodně nevyplácí podceňovat. Abyste tomuto nebezpečí předešli, vyzkoušejte tento jednoduchý trik. Sami už to doma jinak neděláme.

Využití houbičky na nádobí

V dnešní době je k dostání opravdu velké množství druhů houbiček, které od sebe vzájemně odlišuje nejen jejich barva, ale také mycí vlastnosti. Některé se skvěle hodí na tvrdé a zaschlé skvrny, které je třeba důkladně vydrhnout, jiné jsou vhodné k mytí skla a jemných povrchů, jež by mohl drsný materiál snadno poškrábat. Kromě úklidu je však lze využít i při péči o rostliny, jak jsme dříve doporučovali na Chalupáři-Zahrádkáři.

Na co si dát při používání houbiček pozor

Nebezpečí používání této čisticí pomůcky nastává zvlášť v případě, že máte doma více než jednu na první pohled stejnou houbičku. V takovém případě hrozí velké riziko, že je při úklidu snadno zaměníte. Obzvlášť nebezpečné je vyměnit houbičku na nádobí s houbičkou na mytí koupelny, která v sobě může obsahovat velké množství bakterií i zbytky špíny, na což jsme upozorňovali již dříve na Chalupáři-Zahrádkáři.

Jak využít houbičku na nádobí při přípravě substrátu pro pokojové rostliny iZdroj fotografie: Depositphotos
Houbičku na nádobí už si nikdy nespletete – stačí její roh ustřihnout

Proč odřezávat roh houbiček

Jediné, co k úpravě houbičky na nádobí budete potřebovat, jsou ostré nůžky, a samotná houbička. Poté stačí jeden nebo i dva rohy dané houbičky odstřihnout a máte hotovo. Díky tomuto jednoduchému triku ji od ostatních snadno rozlišíte a vyhnete se riziku jejich záměny. Pokud máte doma houbiček na nádobí více, můžete odstřihnout vždy libovolný počet rohů, a tím je od ostatních odlišit.

Do lednice se vyplatí dávat houbičku na nádobí: Skvěle pohltí vlhkost a zachrání tak potraviny před plísní

Jak dezinfikovat mycí houbičky

Přestože tyto čisticí pomůcky mají jen omezenou životnost, existují podle webu SnadnoBydlet jednoduché způsoby, jak je účinně dezinfikovat a zbavit všech nečistot i bakterií. To provedete tím, že houbičku necháte vyvařit ve vodě nebo ji na několik hodin namočíte do octa, což doporučuje i naše čtenářka Denisa G. z Prahy: „Alespoň jednou měsíčně dám houbičku vyvařit, a poté ji namočím do octa, abych měla jistotu, že se zbavím všech škodlivých bakterií i špíny.“

Jak rozeznáváte mycí houbičky doma vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články