Už žádná myší hnízda v domě, vyžene je obyčejná skořice

Vůni skořice myši doopravdy rády nemají. Pokud jí tedy nasypete na správná místa, rychle se jich zbavíte. A to natrvalo.

Už žádné myši v domě: Odežene je ocet a voňavá máta peprná i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Myši vnikají do domácností především při hledání potravy a úkrytu, jak píše web HealthLine. Jejich malá velikost jim umožňuje protáhnout se malými skulinami, takže se alespoň jednou za čas objeví v téměř každé domácnosti. Následně se usadí na klidných místech (často jde o půdy, sklepy a dutiny ve stěnách), odkud se rychle šíří dál.

Proč skořice funguje jako odstrašující prostředek

Myši, stejně jako mnoho jiných hlodavců, mají vyvinutý čich, na který spoléhají, aby se vyhnuly predátorům a našly si potravu. Silné vůně, jako je skořice, ovšem mohou jejich čichovou navigaci narušit, čímž se pro ně daná oblast stane méně atraktivní. Když totiž nedokážou dost dobře vnímat zdroje potravy a potenciální nebezpečí, raději půjdou takříkajíc o dům dál

jak se zbavit myší

Domácí odpuzovač myší ve spreji: Mátu peprnou nemohou ani cítit

Jak používat skořici proti myším

Skořici (prášek i tyčinky) nasypte nebo položte tam, kde se tito nepříjemní hlodavci pravděpodobně vyskytují. Mezi běžná místa vstupu patří podle webu SmithsPestManagement mezery kolem dveří a oken nebo otvory v místech, kde do domu ústí různé dráty a potrubí. Myslete však na to, že vůně skořice časem slábne, proto je důležité ji aplikovat opakovaně, aby se zachovala její účinnost. Obvykle vše stačí provádět jednou za 3-5 týdnů.

Myši nemusíte v domě snášet věčně. Díky jednoduchým postupům je můžete opravdu snadno vyhnat. Postačí vám jen skořice. iZdroj fotografie: Deposiphotos
Myši nemusíte v domě snášet věčně. Díky jednoduchým postupům je můžete opravdu snadno vyhnat. Postačí vám jen skořice.

Kombinace s dalšími odpuzujícími prostředky

Účinnost skořice zvýšíte kombinací s dalšími odstrašujícími prostředky. Pomoci vám může kupříkladu výsadba aromatických bylinek, jako je máta, bazalka a levandule (více o tom Chalupáři-Zahrádkáři psali zde). Pokud je v hojném množství rozsadíte v okolí domu, získáte tak doslova živou bariéru proti myším. Kromě toho lze pro posílení pachové bariéry použít také esenciální oleje ze stejných bylin. Ty stačí nakapat na vatové tampony a rozmístit všude tam, kam byste podle návodu uvedeného výše nasypali skořici.

Jaké prostředky proti myším používáte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články