Už žádné myši v domě: Odežene je ocet a máta peprná

Máta peprná a ocet by měly pomoci odradit myši od vstupu do vašeho domu. Musíte je však využívat co nejefektivněji.

Jak vyrobit past na myši z kbelíku i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Myši mohou být v domácnostech velmi nepříjemným problémem, ale pomocí správných strategií lze tyto nevítané hosty účinně a humánně vyhnat. Připravte se však na to, že si tyto metody vyžádají nějaký váš čas (a samozřejmě je také musíte správně aplikovat).

Pochopení chování myší a jejich prostředí

Prvním krokem při řešení problému s myšmi je pochopení jejich chování. Myši přitahují místa, kde je snadno dostupná potrava a kde mohou najít úkryt. Jsou známé svou schopností protáhnout se drobnými škvírami a otvory, takže identifikace a utěsnění těchto vstupních míst je zásadní. Bez tohoto kroku ani vypuzování nezačínejte.

Použití naftalínových kuliček

Podle webu iReceptář je tradiční metodou odpuzování hlodavců naftalín. Tyto kuličky lze umístit všude tam, kde jste zaznamenali aktivitu myší. Doporučujeme však opatrnost, protože naftalín může být škodlivý pro domácí zvířata a lidi, a to zejména v uzavřených prostorách.

Mátový olej: přírodní repelent

Silná vůně máty je pro hlodavce nepříjemná, ale pro domácí zvířata naopak zcela neškodná. Jak ho použít? S tím nám poradila naše čtenářka Petra K. z Lískovce u Frýdku. Namočte vatové tampony do mátového esenciálního oleje a umístěte je na místa, kde jste spatřili myši – rychle zaberou. Nezapomeňte je však každý týden vyměnit, aby se zachovala jejich účinnost.“

Efektivní triky, které pomohou zneškodnit nevítané hosty v podobě myší

Hodit se může i ocet

Účinným odstrašujícím prostředkem proti hlodavcům může být také ocet. Používá se stejně jako mátová esence – ovšem jen tam, kde vás jeho vůně nebude příliš obtěžovat. A podle mých zkušenostní ho také musíte měnit častěji, než mátový olej. A vyzkoušet můžete i účinnou past z plastového kýble, jak poradili Chalupáři-Zahrádkáři v minulosti nebo praktický domácí odpuzovač hlodavců z přírodních surovin.

Pokud chcete odehnat myši z domu pomocí octa a máty peprné, vyzkoušejte opravdu jednoduchý recept, který vám pomůže. iZdroj fotografie: Freepik
Pokud chcete odehnat myši z domu pomocí octa a máty peprné, vyzkoušejte opravdu jednoduchý recept, který vám pomůže

Ultrazvukové a pachové odpuzovače

Mezi moderní řešení pak podle webu ProŽeny patří ultrazvukové a pachové odpuzovače. Vydávají totiž zvuky, které jsou pro člověka neslyšitelné, ale pro myši naopak nepříjemné (ovšem k šílenství bohužel dovádějí i domácí hlodavce – třeba křečky). Tyto zvuky však nepronikají zdmi, takže je vždy musíte nainstalovat do každé místnosti, jinak fungovat nebudou.

Několik způsobů, jak se trvale zbavit myší

Jak proti výskytu hlodavců ve svém domě bojujete vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články