Už žádný zápach na záchodě, odstraní ho rýže smíchaná s aviváží

Vaši toaletu nemusí provázet nepříjemný zápach. Naopak. Pokud si vezmete k ruce aviváž s rýží, už nikdy nebudete muset tento problém řešit.

Vodní kámen v toaletě nemusí být problém, postačí vám alobal i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Než se vydáme na naši aromatickou cestu za svěží toaletou, je nezbytné si uvědomit, že koupelnové pachy pramení z různých zdrojů, jak informuje web VašeLepšíÚčetnictví. Boj proti zápachu v koupelně je mnohostranný – od přetrvávající vlhkosti podporující růst bakterií až po nepovšimnuté cákance pod záchodovým prkénkem. Nemusíte se však bát, protože řešení je na dosah ruky a skrývá se ve spíži a skříni s prádlem.

Rýže a aviváž v akci

Na první pohled se rýže a aviváž mohou zdát jako podivná dvojice. Když se však spojí, tvoří v boji proti zápachu v koupelně obrovskou sílu. Rýže, známá svými absorpčními vlastnostmi, a aviváž s příjemnou vůní společně vytvářejí domácí difuzér, který účinně a úsporně bojuje proti zápachu. Vyzbrojte se proto 2 polévkovými lžícemi rýže a vybranou aviváží nebo esenciálními oleji, abyste si vytvořili vůni na míru.

Dezinfekční prostředky do WC mají levnou přírodní náhradu: Nejzručnější hospodyňky používají oblíbené ovoce, oslnivé účinky jsou znát okamžitě

Smíchejte tyto prvky v misce a míchejte, dokud se rýže důkladně nepropojí s vonnou složkou. Tento krok je zásadní, protože zajistí, že zrnka rýže plně absorbují vůni a budou připravena ji pomalu uvolňovat do vaší koupelny. Nakonec umístěte svůj nový domácí difuzér poblíž toalety a počkejte si na výsledek. Dostaví se rychle.

Pozor na nepříjemné zdroje zápachu

Koupelnové předložky jsou sice estetické, ale mohou být útočištěm bakterií a zápachu, jak radí web Nápady-Návody (a já to opravdu mohu potvrdit). Pokud se přece rozhodnete si nějaký ponechat, zajistěte jeho pravidelné praní, aby se nestal zdrojem nežádoucích pachů.

Pokud se potýkáte s opravdu silně znečištěnou toaletou, nemusíte hned sázet na chemii – místo toho si vezměte k ruce jakoukoli colu. iZdroj fotografie: Pixabay
Pokud chcete, aby vaše toaleta odteď vždy příjemně voněla, vsaďte na šikovné DIY řešení ze dvou domácích ingrediencí

Řešení se solí nejen pro toaletu

V případě zápachu vycházejícího z odtoku se obraťte na kuchyňskou sůl. Pouhých několik polévkových lžic, které necháte v odtoku před jeho propláchnutím horkou vodou několik minut působit, dokáže neutralizovat pachy a udržet vaši koupelnu svěží. A platí to třeba i pro kuchyň či přímo pro záchodovou mísu. Více o tomto postupu psali Chalupáři-Zahrádkáři zde.

Jak proti nepříjemnému zápachu na toaletě bojujete vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články