Vajíčko lze oloupat už za 3 sekundy, postačí k tomu obyčejná lžíce

Pokud si chcete zjednodušit život, naučte se některé užitečné kuchyňské vychytávky. Na příklad vajíčko oloupete opravdu rychle díky lžíci.

Vajíčko lze oloupat už za 3 sekundy, postačí vám jenom lžíce i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Loupání vajec je pro mnohé z nás jednou z nejméně oblíbených kuchyňských prací. Skořápky často tvrdošíjně ulpívají na bílcích a jednoduše se nechtějí hnout, i když jste vajíčko samotné uvařili sebelépe. Ovšem pomocí jednoduché techniky a obyčejné lžíce můžete oloupat vejce za pouhé tři sekundy!

Vaření vajec pro snadné loupání

Než se pustíte do metody rychlého loupání, je nezbytné pochopit, jak vejce uvařit tak, aby se bílek ke skořápce nepřilepil. Čerstvá vejce mají obvykle skořápku málo porézní, takže i když je budete vařit delší dobu, nemusí se nakonec loupat úplně nejlehčeji. Pokud máte na výběr, volte pro vaření natvrdo vejce stará 7 až 14 dní. Zde je několik tipů, které vám usnadní loupání vajec:

  • Přidejte jedlou sodu nebo sůl: Při vaření vajec zvažte přidání 1/2 lžičky jedlé sody nebo 1 lžičky soli do vody. Tyto látky mohou pomoci snáze oddělit skořápky od bílků.
  • Špetka octa: Přidáním trochy octa do vroucí vody můžete zabránit vylití obsahu, pokud skořápka během vaření praskne.

Potřebujete spíše rychle oloupat brambory? Díky šikovné babské radě vám to půjde ještě rychleji.

Jak rychle oloupat vejce pomocí lžíce

Tato metoda je cenná zejména tehdy, když potřebujete oloupat větší množství vajec, například při přípravě večírku nebo na dovolené, kde je každá ušetřená minuta velmi cenná. Po uvaření vyjměte vejce z hrnce a nechte je vychladnout. Můžete je prolít studenou vodou nebo je ponořit do ledové lázně, abyste proces chlazení urychlili. Jakmile jsou vejce vychladlá, můžete začít s rychlým loupáním. Vezměte jedno vejce a podržte je v ruce. Širším koncem vejce jemně klepněte na stabilní povrch, například na pracovní desku. Tím se ve skořápce vytvoří praskliny.

Loupání vajíček nemusí být pracné ani zdlouhavé – pokud si vezmete na pomoc obyčejnou lžíci na polévku, budete mít vše hotovo skoro okamžitě iZdroj fotografie: Pixabay
Loupání vajíček nemusí být pracné ani zdlouhavé – pokud si vezmete na pomoc obyčejnou lžíci na polévku, budete mít vše hotovo skoro okamžitě

Jednou rukou poté vejce držte a do druhé ruky vezměte obyčejnou lžíci. Umístěte ji na prasklou skořápku kde je nejširší, a zasuňte ji pod ni. Nakonec postupně vejce otáčejte tak, abyste postupně lžíci obkroužili celou jeho plochu. Lžíce zvedne skořápku od bílku, což je přesně cílem. Jakmile lžíce obkrouží vejce a oddělí skořápku od bílku, opatrně ji sundejte. Postup opakujte i u zbývajících vajec a zjistíte, že touto metodou oloupete 10 až 15 i více kusů za pouhých několik minut.

Jak oloupat uvařené vejce za pomoci lžíce

Jaký je váš osvědčený kuchyňský trik při loupání vajec?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články