Velká a chutná rajčata zařídí zálivka z hořčičného prášku

Dopřejte svým rajčatům tu nejlepší péči a zajistěte si v létě opravdu velkou sklizeň. Tajemství bohaté úrody spočívá v používání těch nejlepších hnojiv.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Přestože jsou rostliny rajčat poměrně marnivé a jejich pěstování dokáže spoustu zahradníků pěkně potrápit, stačí dodržovat pár pravidel a svou úrodu si může vypěstovat i úplný začátečník. Vyživte své rostliny směsí z hořčičného semínka a dopřejte jim to nejlepší. Jako odměnu budete lahodné a šťavnaté plody sbírat po kýblech.

Využití hořčičného semínka

Tuto surovinu většina lidí kupuje se záměrem jejího využití v kuchyni. Nejčastěji se používá jako koření při přípravě některých pokrmů nebo i marmelád. Zkušení zahradníci však vědí, že je také vynikajícím pomocníkem v přípravě hnojící směsi. Díky hnojivu z hořčičného semínka vaše rajčata porostou jako o závod. Po této zálivce budou zdravější, silnější a odolnější.

Přírodní hnojivo

Vyměňte drahá chemická hnojiva za ekologičtější variantu, díky které navíc ušetříte spoustu peněz. Používání přírodní hnojiv je často nejen účinnější, ale také mnohem bezpečnější. Zatímco chemické přípravky mohou negativně působit na kvalitu a složení plodů, s přírodními alternativami vám tento problém nehrozí. Stačí vám hořčičný prášek, který získáte rozemletím hořčičného semínka, a můžete se pustit do práce.

hořčičné semínko na rajčata iZdroj fotografie: Pixabay

Kdy využít hnojivo z hořčice

Tuto zálivku oceníte především pokud vaše rostliny likvidují slimáci a šneci. Nejčastěji si tito škůdci pochutnávají na jahodách, zelí, rajčatech a paprikách. Najdete je však i mezi dalšími druhy zeleniny. Abyste svou úrodu ochránili, nasypte na záhon mezi jednotlivé rostliny trochu hořčičného prášku a nechte působit. Ten je pro šneky i slimáky toxický. Po dešti však nezapomeňte nasypat novou vrstvu.

Výroba hořčičného postřiku

Pro výrobu účinného postřiku ve větším kyblíku nařeďte 2 lžíce hořčičného prášku s vodou a postupně přidejte 100 ml octa a 40 g nastrouhaného pryskyřičného mýdla. Směs důkladně promíchejte, aby se všechny složky rozpustily a spojily a přelejte do nádoby s rozprašovačem. Takto můžete ošetřit rostliny rajčat, ale i brambor. Ochrání je před mandelinkami, mšicemi i dalšími škůdci a dodá jim perfektní výživu. 

Pěstování rajčat od semínek po sklizeň

Čím ošetřujete rostliny rajčat vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články