Začal předělávat odporný starý dřez: Všichni sousedé záviděli, když zjistili, co z něj nakonec mladý muž vytvořil

Pokud vám po rekonstrukci kuchyně zbyl starý dřez, nemusíte ho vyhazovat. Snadno si z něj uděláte venkovní ohniště.

i Zdroj fotografie: Pixabay / iStock
                   

Jestliže rekonstruujete kuchyň, nemusíte hned veškeré zbytky vyhazovat. Právě naopak – pokud využijte například již nepotřebný dřez, budete překvapeni tím, co všechno dokáže. Používá se velmi jednoduše a celou výrobu zvládne i úplný kutilský začátečník.

Výstavba venkovního grilu

Pro začátek si vezměte k ruce seznam potřebných materiálů. Budete potřebovat:

  • obyčejné cihly,
  • cement,
  • ocelovou výztuž,
  • starý dřez.

Nejprve si na vhodném místě vyznačte, kde bude vaše dílo stát. Obvod musí být o něco širší, než dřez, abyste ho poté mohli mezi uložené cihly zasadit. Nejdříve si připravte maltu. Tu uložte na podklad podél vyznačené linie budoucí stavby. Položte na ni cihly, přičemž nezapomeňte nanést maltu i mezi ně. Druhá a následující řada jsou cihel pak bude položena úplně stejně. Maltu vytlačenou cihlami při pokládce očistěte.

Jak postupovat při stavbě dál

Na maltu položte pletenou výztuž, mírně ji zapusťte do malty a směs doplňte do horní úrovně cihel. Takto vyztužené maltě dejte čas na tuhnutí a vytvrzení. Pak je třeba už jen zkontrolovat, zda je celá konstrukce rovně. Použijte k tomu vodováhu a tam, kde je to třeba, vyplňte nerovnosti maltou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Užijte si grilování v dřezu

Nakonec už zbývá na takto vyrobenou konstrukci jen uložit dřez. Není třeba ho nijak zajišťovat. Následně do něj naskládejte uhlí nebo jiné vhodné palivo a rozdělejte oheň. Nad něj pak umístěte nějaký starší rošt a můžete ho použít k libovolné úpravě masa nebo zeleniny. Navíc z takového ohniště určitě nebudete mít na zahradě nepořádek a minimalizujete i riziko rozšíření ohně do okolí.

Podívejte se na výrobu pěkně krok za krokem

Jak byste starý dřez z kuchyně použili vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články