Samotné praní není až tak náročná činnost. Prostě prádlo roztřídíme podle toho, na kolik stupňů je budeme prát, popřípadě podle barev a vložíme je do bubnu pračky. Zvolíme vhodný program na praní a o zbytek už se postará naše pračka. Po nějaké době stačí vyjmout prádlo z pračky a pověsit je. Zkušené a pečlivé hospodyňky ale vědí, že tímto to bohužel nekončí. Na prádle jsou i po vyprání různé „věci“, které tam nepatří. Jedná se například o vlákna, kousky nití či žmolky.
Dlouhé obírání prádla
Namísto toho, abyste tyto nitky obírali ručně stačí použít jednoduchý trik. Jistě už jste hledali různé dostupné nástroje na odstraňování žmolků a nitek, které jsou dostupné v drogeriích. Obvykle mají tvar míčků. Ty dáte prát společně s prádlem, a jak se míček během praní převaluje a válí po oblečení, sbírá různé nitky a žmolky. To je velice výhodné, protože to pak nemusíte sbírat vy a navíc tím posloužíte i své pračce, která se těmito věcmi nebude ucpávat.
Nevyžaduje to velkou investici
Avšak nemusíte si kupovat tento speciální „míček“. Známe jednu léty prověřenou praxi, kterou používaly ženy již od samého začátku automatického praní. Místo míčku si použijete vlhčený kapesník, který se bude otáčet v bubnu pračky společně s oblečením. A podobně jako tento „míček“ bude sbírat nitky, vlákna a žmolky. V čem ale spočívá to kouzlo a jak tento ubrousek použít?
(Ne)speciální kapesník
Nejedná se o nic převratného. Jediné, co budete potřebovat je vhodit vlhčený ubrousek (který koupíte už za několik korun) do bubnu pračky společně s prádlem. Aby byl trik účinný, je důležité držet se těchto pravidel:
- Vlhčený ubrousek nelze použít vícekrát. Pouze jednou.
- Vlhčené ubrousky vyrobené z látky nejsou pro tento trik vhodné.
- Vlhčený ubrousek by neměl být měkký, ale spíše silný.
- Nedávejte více než tři kusy vlhčených ubrousků najednou.