Tablety do myčky perfektně vyčistí odtok vody, pračku, troubu nebo třeba porcelán. Instalatér radí, jak na to

                   

Tablety do myčky jsou opravdu skvělá věc. Dokonale odstraňují nečistoty z nádobí a zanechávají je oslnivě lesklé. Byla by ovšem škoda tento čisticí prostředek využívat jen pro čištění kuchyňského náčiní. Díky svým účinným látkám dokáže vycídit mnoho dalších věcí v domácnosti. Vyzkoušejte kouzlo tablet ještě dnes.

V pračce dokáže zázraky

Co se týče pračky, má tento tuhý čisticí přípravek do myčky hned dvě uplatnění:

 1. Efektivně pročistí její trubky zanesené mastnotou. Stačí hodit 2 tablety do bubnu spotřebiče a zapnout ho na nejvyšší stupeň.
 2. Skvěle odmastí utěrky a vybělí záclony. Vyperte je na obvyklý program, jen místo pracího prostředku přidejte tabletu do myčky.
iZdroj fotografie: Pxfuel

Toaleta bude zářit čistotou

Pokud máte znečištěnou záchodovou mísu a nevíte, jak nejlépe ji vyčistit, i v této situaci vám pomohou tablety do myčky. Jednu až dvě vhoďte do toalety, za pomoci štětky rozetřete rozpuštěný mycí prostředek do míst, kam voda nedosáhne, a nechte působit přes noc (jestliže je to možné). Ráno se dočkáte skvělého výsledku.

Mastnota bude v mžiku pryč

Připečená mastnota v pečicí troubě je noční můra mnoha z nás. V překrásný a voňavý sen ji ale může změnit tableta do myčky. Tu rozmačkejte a rozpusťte ve vodě. Vzniklou kaši naneste na houbičku a jemně otřete znečištěná místa. Poté nechte alespoň deset minut působit a nakonec vše omyjte teplou vodou.

iZdroj fotografie: Freepik

Problémem také mohou být mastné a připečené pekáče či zapékací mísy. Nalijte do nich vařící vodu a přidejte jednu čisticí tabletu. Nechte působit přes noc a ráno obsah nádob vylijte. Uvidíte, že veškeré připáleniny odplavou. Musíte dbát ale na to, aby bylo nádobí vhodné do myčky. Jinak byste ho mohli nenávratně poškodit.

Váš porcelán bude zase bílý

Tablety do myčky si hravě poradí i se zažloutlým porcelánem po babičce. Jednotlivé kusy nádobí ponořte do vlažné vody a přidejte čisticí prostředek. Poté je nechte v lázni odpočívat přes noc. Ráno se můžete těšit na porcelán zbavený nevzhledného žlutého odstínu. Tento způsob čištění se však nedoporučuje u nádob, které jsou glazované či se zdobením z nálepek nebo kovu.

iZdroj fotografie: Pxfuel

Pročistí a provoní odtok

Pokud vás trápí ucpaný a zapáchající odtok, tableta do myčky vám opět zpříjemní den.

 1. Do hrnce nalije vroucí vodu.
 2. Přidejte čisticí přípravek.
 3. Počkejte přibližně půl hodiny, dokud se tableta nerozpustí.
 4. Nalijte roztok do odtoku.

Perfektně vyčistí odpadkový koš

Pokud váš koš nepříjemně zapáchá, sáhněte po tabletě do myčky.

 1. Do koše nalijte vodu zahřátou na 60 °C.
 2. Přidejte polovinu tablety.
 3. Nechte 30 až 60 minut působit.
 4. Nečistoty, které se nerozpustily, odstraňte houbou.
 5. Nakonec celou nádobu opláchněte vlažnou vodou.

Který ze zmíněných tipů jste už vyzkoušeli?

Tablety do myčky si můžete vyrobit i doma. Je to snadné, a navíc ušetříte!
Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články