Záchod se bude jen lesknout, stačí použít obyčejné mýdlo

Nedovolte, aby vaše toaleta vypadala znečištěně – lesk jí může vrátit šikovné použití docela obyčejného mýdla. Není to těžké.

Tento prášek stačí spláchnout do záchodu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Toaleta – základní vybavení každé domácnosti – často vyžaduje zvláštní péči a pozornost, aby byla v jejích útrobách (i v jejím okolí) zachována ta nejvyšší čistota a hygiena. Překvapivě se účinné řešení této každodenní výzvy může skrývat v předmětu denní potřeby, který se nachází ve většině koupelně: v mýdle. To doporučuje i web iReceptář.

Kouzlo mýdla pro čištění toalet

Abyste mohli začít s tímto kutilským čištěním, shromážděte si následující věci. Nebojte se – vše budete mít hotovo opravdu za malou chviličku.

  • mýdlo
  • nůž
  • hrnec na vařící vodu
  • esenciální olej z čajovníku (nepovinné)
  • lahvička s rozprašovačem na čisticí roztok

Vezměte kostku mýdla a nakrájejte ji kuchyňským nožem na menší kousky. Poté zahřejte hrnec naplněný vodou na sporáku, dokud nedosáhne bodu varu. Kousky mýdla ponořte do vroucí vody a nechte je zcela rozpustit. Pro extra antibakteriální a protiplísňové účinky zvažte přidání několika kapek tea tree oleje. Tento přídavek může zvýšit účinnost čištění proti bakteriím a odolným skvrnám. „Pokud nechcete, aby nepříjemně páchnul, vyberte si ten bez aroma. Je sice trochu dražší, ale vyplatí se to,“ radí čtenářka Jitka T. z Přerova.

Aby byla vaše toaleta zase jako nová, pomozte si jedním účinným prostředkem – docela obyčejným  mýdlem. Funguje opravdu skvěle. iZdroj fotografie: Depositphotos
Aby byla vaše toaleta zase jako nová, pomozte si jedním účinným prostředkem – docela obyčejným mýdlem. Funguje opravdu skvěle.

Z mýdla vytvořte sprej

Jakmile se mýdlo rozpustí, přelijte roztok do lahvičky s rozprašovačem. Tento domácí čisticí roztok použijte na skvrny a nečistoty v záchodové míse. Postižená místa vydatně postříkejte a nechte několik minut působit. Nakonec vezměte záchodovou štětku a důkladně vydrhněte vnitřek mísy. Nic víc už dělat nemusíte.

Celý život jste váleček s osvěžovacími kuličkami připevňovali na špatnou část toalety

Pravidelná údržba pro trvalou čistotu

Pro udržení čisté toalety bez vodního kamene je vhodné zařadit tento postup čištění jednou týdně. Pravidelné čištění pomáhá předcházet usazování nečistot a odolných skvrn a udržuje vaši toaletu trvale svěží.

Další čisticí hacky a přírodní řešení

Pokud není k dispozici mýdlo, lze k čištění toalety použít také aviváž, jak radí web AAzdraví. Smíchejte ji s vodou v poměru 1:1 v plastové lahvi, dobře protřepejte a do uzávěru udělejte několik děr. Tuto láhev umístěte do nádržky toalety a nechte zředěný roztok postupně čistit mísu při každém spláchnutí.

Pokud si chcete udržet toaletu vždy svěží a perfektní čistou, využijte trik s obyčejnou moukou – hodí se jakákoli iZdroj fotografie: Depositphotos
Pokud si chcete udržet toaletu vždy svěží a perfektní čistou, využijte sílu mýdla

Ocet jako účinný čisticí prostředek

Potřebujete WC vyčistit opravdu důkladně? Pak svařte litr octa a opatrně ho nalijte do toalety. Nechte jej 20 až 30 minut působit, a poté mísu vydrhněte záchodovou štětkou. Uvidíte, že pustí i ty nejodolnější usazeniny – sama to mám vyzkoušeno. A při péči o toaletu můžete pole návodu Chalupářů-Zahrádkářů vsadit i na zubní pastu nebo docela obyčejnou mouku.

Jak se o údržbu své toalety staráte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články