Dala do lednice dřevěné uhlí, během pár minut pohltilo všechen zápach

Pomocí dřevěného uhlí na grilování se můžete vyhnout nevábnému zápachu z lednice. Stačí jen několik kousků a bude čistá a svěží.

i Zdroj fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Bez lednice si většina z vás dnes již neumí svůj život představit. Jídlo je chlazené, o to víc chutné a vydrží také mnohem déle. Aby však lednička fungovala co nejdéle, musíte ji udržovat v co nejlepší kondici. Často se stává, že pokud zapomenete na pravidelnou údržbu, nebo v lednici necháte něco o trochu déle, tak začne po nějakém čase opravdu nevábně zavánět.

Zápach z lednice zkazí požitek z jídla

Zápach z lednice dokáže téměř ihned zkazit chuť na jakékoliv jídlo. Zbavení se ho není úplně jednoduché, vyžaduje totiž mnoho času a také energie. Musíte pečlivě zkontrolovat každou věc, která v lednici je a poté ji pečlivě umýt. Na pravidelnou údržbu lednice si proto vyhraďte ideálně alespoň jedno dopoledne. Budete tak mít jistotu, že bude na práci dost času a bude tak udělaná opravdu důkladně.

Pokud vám po sezóně grilování zbylo v garáži ještě několik kousků dřevěného uhlí, tak ho rozhodně nevyhazujte. Skvěle totiž slouží právě k neutralizaci nepříjemného zápachu v lednici (podobně funguje i houbička na nádobí). Jednoduše ho vložte do misky a tu dejte do ledničky tak, aby vám nepřekážela. Uhlí rychle absorbuje nepříjemný zápach z lednice, ale svojí vůní vás samozřejmě v lednici obtěžovat nebude.

Důležité je lednici také důkladně umýt

Důležitý krok před vložením dřevěného uhlí do lednice je její samotný úklid. Musíte z ní vyndat veškerý obsah a také ji odstavit od elektřiny. Nyní vytáhnete police a jednu po druhé je pečlivě umyjte. Ideální pro tento účel je použití domácích preparátů jako je ocet a jedlá soda. Nezapomeňte na různá zákoutí lednice, která jsou špatně dostupná, ale právě tam se vždy usazuje nejvíce bakterií. Zkontrolujte také, zda vaše lednička správně chladí. Rozsah teploty v lednici by se měl pohybovat od tří do pěti stupňů.

žena vyndává rajče iZdroj fotografie: Pexels

Zkontrolujte také zda není na zadní straně lednice led, nebo námraza. Pokud ano, může být v nepořádku těsnění, které se bude muset pravděpodobně vyměnit. Teprve po důkladném omytí do ní můžete vložit dřevěné uhlí a neutralizovat tak veškeré pachy. Pokud dřevěné uhlí zrovna nemáte po ruce, nic není ztraceno. Stejným způsobem můžete do připravené misky nasypat jedlou sodu, nebo vložit polovinu citronu.

Jak často čistíte svojí lednici vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články