Nepříjemné pachy ze záchodu zmizí cobydup, pomůže obyčejný čajový sáček

Zapáchající toaleta je problémem celé řady domácností. Vyřešit ho pomůže jednoduchý trik s čajovým sáčkem.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Černý čaj je nápojem, bez kterého si spousta z nás nedokáže představit ranní snídani. Nakopne lidský organismus a na rozdíl od kávy nedráždí žaludek. Je plný antioxidantů a reguluje krevní tlak a hladinu cholesterolu. Kromě prozdravotních účinků má tento tradiční nápoj ještě jeden důvod, proč ho mít vždy po ruce – dokáže efektivně odstranit zápach z toalety a pomůže vám s úklidem domácnosti.

Zápach z toalety vyřeší sáček čaje

Pokud vás trápí usazeniny v záchodové míse a s nimi spojený zápach z toalety, vyzkoušejte trik s čajovými sáčky. Jeden pytlík buď jednoduše vhoďte přímo do mísy, nebo připravte čaj jako obvykle a až vychladne, nalijte ho do WC a nechte působit přes noc. Ráno již stačí sáhnout po štětce a stěny toalety důkladně vydrhnout. Mísa bude jako nová a po zápachu ani stopy. Pokud navíc použijete čaj s různými aromatickými přísadami, toaleta bude krásně provoněná.

Lesk jako blesk díky čaji

Obyčejný čajový pytlík dokáže vyřešit nejen zápach linoucí se z toalety, ale spoustu jiných problémů v domácnosti. Bojujete-li se šmouhami na oknech, zkuste je umýt hadrem namočeným v čaji a poté vytřít do sucha. Budou se krásně lesknout. Stejnou službu černý nebo zelený čaj udělá také dřevěnému nábytku nebo podlahám – připravte si silný nápoj z několika sáčků a dřevěné plochy jím otřete.

Čajový sáček - úklid iZdroj fotografie: Freepik

Čaj pomáhá také v zahradě

Trávíte-li svůj volný čas zahradničením, najdete pro čaj ještě spoustu jiných využití právě v zahradě. Využít budete moci především použité čajové sáčky, které by se jinak vyhodily nebo skončily v kompostu. Pytlíky zahrabané v půdě jsou zdrojem mnoha živin a lákadlem pro užitečné žížaly. Výrazná čajová vůně také odstrašuje škodlivý hmyz nebo slimáky. Před použitím čajových sáčků v zahradě se jen přesvědčte, že jsou zcela rozložitelné.

Tipy na levný a ekologický úklid

Jaké jsou vaše triky na zapáchající toaletu?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články