Bublinková folie je hotovým zachráncem tepla. Stačí ji šikovně připevnit na okno a k jeho úniku už nedojde

Obyčejná výplň do nejrůznějších balíčků a boxů vám může pomoci zateplit okna. Stačí si vzít k ruce jen obyčejnou vodu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos / Freepik
                   

Pokud chcete, aby byl váš domov opravdu teplý, ale přitom nechcete platit příliš vysoké účty za energie, využijte jednoduché tipy, které vám pomohou se skvěle odizolovat od venkovních podmínek. Pomoci vám může i tak obyčejný pomocník, jako je bublinková fólie.

Jak zaizolovat okna bublinkovou fólií

K tomu, abyste tento trik uplatnili, potřebuje jen jednu věc – tu správnou bublinkovou fólii. Musí totiž jít o tu, která má jednu stranu rovnou, jinak vám na oknech držet nebude. Dobře si ji naměřte a vystřihněte přesně do velikosti okna. A jak ji připevnit? Potřebovat budete jen obyčejnou vodu.

Tu stačí nastříkat na okno a bublinkovou folii přitisknout na sklo. Pokud to uděláte správně, vydrží vám tam pod celou zimu. Okna opravdu skvěle odizoluje a zabrání tak odchodu tepla. Ovšem připravte se na to, že tak zmenší prostupnost slunečního světla. Proto tento trik používejte ideálně jen na stranách domu, kam slunce v zimě příliš nesvítí. Jinak se o něj připravíte.

Další tipy pro šetření teplem

Ovšem existují ještě i další způsoby, které vám pomohou v tomto ohledu ušetřit. Podívejte se například na to, zda před vaším topením nestojí nějaké předměty a pokud ano, tak je odstraňte, brání totiž prostupu tepla do místnosti. A jestliže je radiátor umístěn pod oknem, vyplatí se zatáhnout závěsy a záclony. Pozor si dejte také na průvan. Může se vám zdát, že když přes zimu nebudete otevírat okna, tak nemůže žádný průvan vzniknout. Ale to je obvykle chybná úvaha.

Jak zateplit okna bublinkovou fólií na celou zimu iZdroj fotografie: Depositphotos

Ke vzniku průvanu totiž mohou přispět i různé škvíry pode dveřmi nebo okolo oken. Ovšem obyčejný smotaný ručník (nebo třeba stará deka), dokáže průvanu účinně zabránit a udržet tak teplo v domě. Pokud dáváte přednost spolehlivějšímu způsobu izolace, můžete použít nejrůznější izolační pásky a nalepit je okolo okrajů oken a dveří. Jen přitom dejte pozor, aby nebyla omezena jejich funkčnost (tedy aby šly stále bez obtíží otevírat). Jejich nákupu se bát nemusíte, stojí opravdu jen pár korun.

Pomoci mohou i žaluzie

Přes den se obvykle nevyplatí mít v domě zatažené závěsy a žaluzie, protože sluneční paprsky, které se skrze okno dostanou, mohou váš byt mírně prohřát. A navíc působí i velmi příjemně a dokážou v těle podpořit produkci těch správných hormonů, které zabrání nástupu obávaných zimních splínů. Ovšem jakmile slunce zapadne, vyplatí se žaluzie a závěsy zatáhnout. Pomohou totiž zabránit únikům tepla skrze okenní tabulky. A pokud je nemáte, vyplatí se přes okna pověsit jakýkoli jiný kus textilu.

Podívejte se na další způsoby, jak zateplit byt

Jaké jsou vaše triky pro udržení tepla v bytě?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články