Konec trápení s plevelem, rychle ho zničí kyselina octová se solí

Vyzkoušejte také tento osvědčený trik, díky kterému svou zahradu snadno a účinně zbavíte veškerého plevele. Ochraňte své záhony i příjezdové cesty pomocí octa a soli.

Jak se přírodními prostředky zbavit plevele i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

I přes všechnu vaši snahu si k vám plevelné rostliny vždy najdou cestu a po nějakém čase se opět objeví v záhonu mezi užitkovými i okrasnými rostlinami nebo mezi dlaždicemi příjezdových cest nebo chodníků. Naštěstí existuje jednoduchý a účinný způsob, jak se s tímto problémem vypořádat. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je pár surovin z vaší kuchyně. Pusťte se do boje s plevelem a zbavte se jej jednou pro vždy.

Jak se vypořádat s plevelnými rostlinami

Jedním z nejúčinnějších a nejlevnějších způsobů, jak se jich zbavit, je ručně je vytrhat. Bohužel ne vždy tento způsob funguje na 100 %. Některé kořeny jsou opravdu silné a příliš hluboké, než aby se vám je podařilo zcela odstranit. Navíc mohou být v půdě rozeseta semena, které dříve či později začnou klíčit a znovu růst. Abyste rozmnožování plevelů předešli, měli byste se těchto rostlin zbavit hned ve chvíli, kdy si všimnete jejich růstu.

Využijte ocet a sůl

S tímto problémem vám však může pomoci kombinace soli a octa. Velmi účinnou směs na hubení plevelných rostlin si snadno připravíte smícháním jedné polévkové lžíce 70 % kyseliny octové se třemi lžícemi vody, poté přidejte půl čajové lžičky soli a malé množství mycího prostředku na nádobí. Hotovou směs přelijte do nádoby s rozprašovačem a pořádně s ní zatřepejte, aby se všechny složky spojily.

Jak se přírodními prostředky zbavit plevele iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak aplikovat připravený postřik

K ošetření plevelných rostlin si vyberte den, kdy je úplné bezvětří, abyste vyrobenou směsí nepoškodili plodiny nebo okrasné rostliny na vaší zahradě. Pak ji stačí jen nanést na plevel a nechat působit. Za 24 hodin byste měli vidět, jak rostlina pomalu usychá a umírá. Jelikož tento prostředek zahubí i její kořen, je nakonec mnohem snazší ji ze země vytáhnout. Pro dosažení lepších účinků postup několikrát opakujte.

Další způsoby, jak se zbavit plevele

Skvělými pomocníky ukrytými ve vaší domácnosti mohou být také jedlá soda a ocet nebo horká voda. Těmito surovinami spálíte rostoucí plevel a zabráníte tak jeho dalšímu rozšiřování. Pokud se rozhodnete mrtvou rostlinu v zemi nechat, bude trvat mnohem déle, než se na místě objeví nový druh. Vyzkoušet lze také vapku. Zejména při odstraňování plevele mezi dlaždicemi je tento způsob velmi oblíbený. Musíte však dát pozor, abyste silným tlakem vody nepoškodili některé citlivé materiály okolo vašeho domu.

Jak se zbavit plevele bez chemie

Jak se zbavujete plevele na zahradě vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články